Bodrum Pansiyon

Sıralama
Önerilen En Yüksek Puan En Düşük Fiyat En Yüksek Fiyat

Sonuçları Filtrele Filtreyi Temizle

Tesis Tipi


Konaklama Tipi
Tesis OlanaklarıBir Tatil Yöresi Olarak Bodrum

Bodrum, kendine has bir renge ve ışıltıya sahiptir. Bu renge ek olarak ilçeyle özdeşleşmiş olan beyaz renk de bu yöreye bambaşka bir ambiyans katar. Ancak bir tatil yöresinde tatili geçirmeye karar verilmiş ise bu tatil esnasında hangi otelde kalınacağına ve otelin konseptine de karar verilmiş olması gerekir. Otellerde çok sayıda pansiyon türü vardır. Bunlar oda kahvaltı pansiyon, yarım pansiyon, tam pansiyon, butik pansiyon ve apart pansiyon gibi konseptlerdir.

Hepsinin de kendine has bazı avantajları ve dezavantajları mevcuttur. Ancak misafir, bodrum pansiyon özelliklerinin tamamını dikkate alarak otelini seçmelidir. Yalnızca tek bir ölçüte göre belirlenen konaklama tesisi mutsuz ve huzursuz bir tatili de beraberinde getirecektir.

Pansiyon Tipleri Ne Anlama Gelir?

Oda kahvaltı, konaklamaya ek olarak sabah kahvaltısı da fiyata dahildir. Oda kahvaltı konaklamaların sona erişi çıkış günü sabah kahvaltısıdır. Bodrum pansiyon türlerinden bir diğeri olan yarım pansiyon ise sabah kahvaltısı ve akşam yemeğini içerir. Tam pansiyonda ise yarım pansiyona ek olarak öğle yemeği de yer alır. Apart pansiyon ise basit bir şekilde günlük kiralık daire olarak özetlenebilir.

Ancak yine havlular, banyo buklet malzemeleri ve günlük kat hizmetler mevcuttur. Yani hizmet bakımından bir otelden farklı değildir. Butik pansiyonlar ise az sayıda odadan meydana gelirler. Genelde şahıs işletmeleridir ve sahibi çoğu zaman işin başında olduğundan misafire ilgi en üst düzeydedir. Aynı zamanda butik pansiyonlarda otel yönetimi misafirlerinin konforunu üst seviyede tutmak için elinden geleni yapar.

Rezervasyon Ne Şekilde Yapılır?

Rezervasyonun ne şekilde daha ucuza tamamlanabileceği otelin türüne göre değişkenlik gösterir. Eğer ayarlanacak olan Bodrum pansiyon bir zincir otel ise zincir otellerin çoğunlukla müşteri sadakat programları bulunur ve bu programlar üzerinden yapılan rezervasyonlar genelde en uygun fiyat garantisine sahiptir. Ancak böyle bir program söz konusu değil ise ilk önce otele telefon edilip fiyat alındıktan sonra internet üzerinden fiyat karşılaştırması yapılarak veya bu karşılaştırmayı yapan bir site ziyaret edilerek en uygun fiyatı veren acente öğrenilip rezervasyon gerçekleştirilebilir.

Sitemiz Pansiyonlar ile pansiyon arayanları buluşturan elektronik pansiyon rehberidir. Kayıtlı tüm tesisler için “Mesaj gönder” butonunu ile mesaj gönderebilir, hizmet satın alan tesislere ise doğrudan telefonla ulaşabilirsiniz. Web sitemiz Turizm acentesi değildir. Aracılık yapmaz ve komisyon talep etmez. Tüm tesisler ile doğrudan iletişim kurmanızı sağlar.