Gümüşlük Pansiyon

Sıralama
Önerilen En Yüksek Puan En Düşük Fiyat En Yüksek Fiyat

Sonuçları Filtrele Filtreyi Temizle

Tesis Tipi


Konaklama Tipi
Tesis OlanaklarıGümüşlük nerededir?
Gümüşlük, Bodrum Merkez'e 22 km, Bodrum Milas Havaalanı'na 60 km uzaklıktadır.

Gümüşlük Pansiyonları Hakkında
Gümüşlük Pansiyonları, genel olarak korunaklı bir doğal liman olan koyda yer almaktadır. Gümüşlük pansiyonlarına gelmeden önce köyü bir yukarıdan seyredin ondan sonra köye girin, pansiyonunuzun konumuna göre aracınızı köyün girişinde bırakıp birkaç metre yürümeniz gerekecektir. Gümüşlük pansiyonlarında genel olarak klima bulunmaz çünkü Gümüşlük havası pansiyondaki odalarınızda doğal klima etkisi yaratacaktır. Gümüşlük pansiyonlarının sahilde yer alan masalarına oturarak gün batımını izlemek de yaşanması gereken keyifler arasındadır.

Gümüşlük'e gittiğimde neler yapabilirim?
Bodrum'un el değmemiş, en doğal, en salaş beldesinde olduğunuzu hatırlatarak başlayalım. Gümüşlük, deniz kenarında sıralanmış olan mavi beyaz renklerle boyalı balıkçı restoranları ile ünlü bir beldedir. Denizin, gümüşün, kumun tadını doyasıya çıkarabilir, Ege'nin lezzetli balıklarını tadabilir ya da Tavşan Adası'nı ziyaret edebilirsiniz. Kumsala kadar inen mavi ve mor begonvillerle süslenmiş Gümüşlük pansiyolarında, Bodrum havasını ciğerlerinize doldurarak güne başlayabilir, denize karşı kahvaltınızı yapabilirsiniz.

Gümüşlük'de gezilmesi gereken tarihi ve turistik yerler nereleridir?
Gümüşlük, Myndos adı ile bilinen antik dönem yerleşim merkezlerinden biridir. Bölgede Leleg halkının yaşadığı bilinmekte ve Myndos'un tepelerinde gümüş ocakları olduğu söylenmektedir. Bu gümüş ocaklarından dolayı buraya Gümüşlük adı verilmiştir. Dolayısıyla, Gümüşlük'te gezmeniz gereken tarihi ve turistik yerler oldukça fazla. Halikarnassos Kralı Mausolos'un emri ile inşa edilen Kral Yolu sayesinde, iki sahili birbirinden ayıran Tavşan Adası'na gidebilirsiniz. Kral Mausolos ve eşi Artemisia buraya gün batımını izlemek için gelirlermiş. Bizans Dönemi'ne ait kilisesi ise mozaik parçaları ve sütunları ile görülmeye değer.

Gümüşlük denizi nasıldır?
Gümüşlük genel olarak sığ bir denize sahiptir, bu yüzden çoğu zaman suyun üzerinde yürüyormuş hissini yaşarsınız! Ancak, biraz yosunlu ve batıdan esen rüzgarlar sebebiyle hafif dalgalı olduğunu söylemekte fayda var.

Gümüşlük'de nerelerde denize girebilirim?
Gümüşlük denilince akla ilk gelen yerlerden biri, Çukurbük Plajı. Tepelerinde ineklerin otladığı en doğal haliyle Çukurbük'te, eşsiz günbatımı manzarasına şahit olmak sizin için bir ayrıcalık olacaktır. 500 m uzunluğundaki kumsalı ile Gümüşlük'te uzun yıllardan beri bayrağı kimseye kaptırmayan, günden güne değerlenen Çayıraltı Plajı, denizin ve kumsalın temizliği ile tatilcilerin ilk tercihi haline gelmiştir ama siz farklı seçenekler istiyorsanız, kumsaldaki pansiyon ve butik otellerin plajlarından ücretli olarak yararlanabilirsiniz.

Sitemiz Pansiyonlar ile pansiyon arayanları buluşturan elektronik pansiyon rehberidir. Kayıtlı tüm tesisler için “Mesaj gönder” butonunu ile mesaj gönderebilir, hizmet satın alan tesislere ise doğrudan telefonla ulaşabilirsiniz. Web sitemiz Turizm acentesi değildir. Aracılık yapmaz ve komisyon talep etmez. Tüm tesisler ile doğrudan iletişim kurmanızı sağlar.