Akyarlar Pansiyon

Sıralama
Önerilen En Yüksek Puan En Düşük Fiyat En Yüksek Fiyat

Sonuçları Filtrele Filtreyi Temizle

Tesis Tipi


Konaklama Tipi
Tesis Olanakları
Diğer Tesisler


Akyarlar nerededir?
Akyarlar, Bodrum'a 24 km uzaklıkta, araçla yaklaşık 34 dakika sürmektedir. Toplu taşıma ile gidilecekse Bodrum Merkez'den yada Turgutreis'ten her 15-20 dakikada bir minübüs kalkmaktadır. Ortalama 40-45 dakikayı bulan yol, kendi aracınızla yarı yarıya düşecektir. Akyarlar, Milas havaalanına ise 1 saat uzaklıkta, yine toplu taşımalarla gidecekseniz, 30 dakikada bir merkeze hareket eden otobüslerle gelebilirsiniz. Yol güzargahınızın manzaralı olmasını istiyorsanız, Ortakent - Yahşi - Bitez yolundan giderseniz 45 dakikalık bir süreyide göz önünde bulundurmanız gerekmektedir.

Neden Akyarlar'da bir pansiyon,apart ya da butik otel seçmeliyim?
Her yıl binlerce yerli ve yabancı turisti ağırlayan Akyarlar'da küçük otel tarzında konaklamalar çok gözde. Akyarlar Pansiyon, apart yada butik otel gibi tesislerin, tatilcilere daha samimi geldiği ve daha fazla tercih edildiği su götürmez bir gerçek! Sahil kenarında yer alan Akyarlar pansiyonlar, şirin dekorasyonları ve güleryüzlü tesis sahipleriyle tatil severleri kendine çekmektedir. Tatil demek, dinlenmek, gezmek, yeni yerler keşfetmek yeni tatlar tatmak demek değil midir? Öyleyse niye beş yıldızlı lüks otellere yüklü miktarda paralar ödeyerek, tüm tatilimi otelin sınırları dahilinde geçireyim ki... Begonville sarmalanmış çivit mavisi pencere ve kapılardan geçmek varken beton yığını odalarda niye kalalım...

Akyarlar'da gezilmesi gereken tarihi ve turistik yerler nereleridir?
Karaincir mevkiinden sonra karşınıza çıkan Aspat Koyu kenarında kurulmuş olan Aspat Kalesi... Halıkarnas kralı, Kral Mausolos döneminde gözetleme kulesi olarak inşa edilmiş ve kalede 5 adet gözetleme kulesi bulunmaktadır. Fakat Aspat Kalesi'ne gitmek için yürümeniz gerekmektedir. Araçla gidilebilcek bir yol güzergahı elbette bu tarihi dokuya zarar verecektir... Aspat Kalesi'ne yürüyüş ise Kalekent Sitesi'nden başlıyor. Kalekent Sitesi demişken, Küçük Akvaryum Koyu'nda denize girmeden gitmeyin! Diğer bir tarihi yapı ise, Termera Antik Kenti... Bodrum Yarımadası'nda yer alan 12 antik kentten biri olan kentin yapılarından sadece surları günümüze ulaşmıştır ve sadece surlar gözle görülebilmektedir. Yine de görmeye değer!

Akyarlar denizi nasıldır?
Akyarlar'ın pırıl pırıl bir denizi ve upuzun bir kumsalı bulunmaktadır. Ege'nin bitmeyen rüzgarı da malum ama rüzgar, Bodrum'a o kadar çok yakışıyor ki, tüm beldeleri nasibini almış. Rüzgar, pırıl pırıl bir denizle birleşirse ne yapılır? Tabiki de sörf!

Akyarlar'da nerelerde denize girebilirim?
Akyarlar boydan boya plajlarla kaplı bir kumsala sahip ve plajlarında her yaş grubundan insanlara rastlamak mümkün...Akyarlar''ın en ünlü plajı hiç şüphesiz Karaincir Plajı! Suyu oldukça soğuk olmasına rağmen kumlu denizi ile vazgeçilmezler arasında... Sahilden yavaş yavaş yürüyerek denize girin ve Kos Adası'na karşı yüzmenin zevkini çıkarın!
Diğer harikamız, Meteor Beach! Kos Adası'nın tam karşısında, turkuaz renkli denizi ile büyüleyen, kadife gibi bir kuma sahip eşsiz kumsal çocuklu aileler için biçilmiş bir kaftandır...
Meteor Beach, Bodrum'un en güzel plajına sahiptir, eğer amaç sadece yüzmek ise...
Manzarası ile büyüleyen Küçük Akvaryum Koyu, Bitez ile Gümbet'in tam arasına denk gelen bu koyla eşsiz bir yarımada manzarasına şahit olurken yürüyerek ulaşıyorsunuz. Suyun berraklığı ve balıklarla beraber yüzüyormuş hissi verdiği için akvaryum adını almış... Böyle bi manzaraya şahit oldukları için kendisini şanslı sayanların yeri burası.. Sizde ayağınıza kadar gelen bu şansı tepmeyin!
Ayrıca, ABD'nin iş ve ekonomi dergisi olan Forbes, geçtiğimiz yıl Akyarlar Kumsalı'nı, dünyanın en lüks 15 kumsalı arasında gösterdi... Bilin istedik!

Sitemiz Pansiyonlar ile pansiyon arayanları buluşturan elektronik pansiyon rehberidir. Kayıtlı tüm tesisler için “Mesaj gönder” butonunu ile mesaj gönderebilir, hizmet satın alan tesislere ise doğrudan telefonla ulaşabilirsiniz. Web sitemiz Turizm acentesi değildir. Aracılık yapmaz ve komisyon talep etmez. Tüm tesisler ile doğrudan iletişim kurmanızı sağlar.