Akyarlar Bölgesi Hakkında

Bodrum Akyarlar'a Nasıl Gidilir? 

Bodrum Yarımadası'nın en güneyindeki tatil beldesi olan Akyarlar, merkezden yaklaşık 22 km uzaklıkta ve beldeye şehir içi ulaşım seçenekleriyle maksimum 45 dakika içinde ulaşmak mümkün. 

Akyarlar Plaj ve Deniz

Bodrum Akyarlar'da Nereler Gezilir? 

İrili, ufaklı pek çok koyun bulunduğu Akyarlar, tam anlamıyla bir koy cenneti. Merkez Plajı ile birlikte Akyarlar çevresinde Karaincir, Aspat gibi huzur ve doğa harikası görülneye değer birçok koy bulunuyor. 

Farklı alternatifler arayanlar, Ortakent ve Turgutreis arasındaki konumu sayesinde Akyarlar'dan kısa bir yolculukla çevresindeki beldeleri de ziyaret edebilirler. 

Tarihi alanları gezmekten hoşlananlar ise Bodrum Kalesi, Halikarnas Mozolesi, Antik Tiyatro ve Myndos Kapısı gibi tarihi yapıları görebilirler.

Myndos Kapısı

Ayrıca tekne turları ile Bodrum Koyları'nı ve Yunan Adaları'nı da gezmek mümkün.  

Bodrum Akyarlar'da Neler Yapılır? 

Bodrum Akyarlar'ın plajlarında denize girip, güneşlenmek kuşkusuz beldede yapılması gereken ilk aktivite. 

Ege Bölgesi'ne has balık çeşitleri, deniz mahsulleri ve yabani otlardan yapılan yemekler, mezeler Akyarlar'da tadabileceğiniz lezzetlerden bazıları.

Akyarlar başta olmak üzere Bodrum Yarımadası'nın farklı kıyılarına yayılmış olan yelkencilik, dalış ve windsurf merkezleri sayesinde pek çok su sporunu gerçekleştirebilirsiniz. 

Bodrum Windsurf

Pedasa Antik Kenti gibi Bodrum'un iç kısımlarında yer alan bölgelerde doğa yürüyüşü ve trekking yapabileceğiniz gibi Bağla Koyu, Gümbet gibi kıyı kesimlerinde kamp imkanı da bulunuyor. 

Bodrum Akyarlar'da Nerede Denize Girilir? 

Farklı özelliklerdeki koylarıyla dikkat çeken Akyarlar'ın renkli merkez plajı dışında daha sakin alternatifler arayanlar Karaincir Plajı'nı tercih edebilirler. Aspat Tepesi'nin de bulunduğu sessiz, sakin diğer bir plaj alternatifi ise aynı isimdeki Aspat Plajı. Dilerseniz Akyarlar'ın çevresindeki beldeler olan mavi bayrak ödüllü Turgutreis ve Ortakent plajlarını da tercih edebilirsiniz. 

Karaincir Plajı

Bodrum Akyarlar'da Ne Yenir Ne İçilir? 

Bodrum'un karakteristik özelliklerini taşıyan Akyarlar'da, Ege Bölgesi'nin tüm balık çeşitlerini, deniz mahsüllerini ve yabani otlardan hazırlanan yemekleri, mezeleri tadabilirsiniz. Ayrıca Gümüşlük'ün gün batımı manzaralarıyla ünlü restoranlarını deneyebilir, Bitez'in meşhur dondurmasını da yerinde tadabilirsiniz. 

Bodrum Akyarlar'a Ne Zaman Gidilir? 

Güneydeki konumu nedeniyle sıcakların uzun süre devam ettiği Bodrum Akyarlar'da Nisan ayının sonundan Ekim ayının sonuna kadar yaklaşık 6 ay boyunca denize girilebiliyor. Bu nedenle deniz, kum, güneş keyfi için beldeyi ziyaret edecek olanlar bu ayları tercih edebilirler. 

Akyarlar Sahil ve Tekneler

Bodrum'da kışlar diğer şehirlere göre çok daha yumuşak geçtiği için denize girmek gibi bir beklentisi olmayanlar, uygun fiyatlarla dinlenmek, Bodrum'u kalabalıktan uzakken ziyaret etmek isteyenler Kasım ve Mart ayları arasındaki dönemi değerlendirebilirler. 

Bodrum Akyarlar'da Nerede Kalınır? 

Beach hotel, butik otel ve pansiyon gibi büyük ölçekli tesislerle beraber az sayıda küçük otelin de bulunduğu Akyarlar, ziyaretçilerine begonvillerle süslü bahçeleri olan, klasik Bodrum mimarisinde konaklama seçenekleri sunuyor. 

Akyarlar

Her şey dahil ve oda kahvaltı şeklinde hizmet veren Akyarlar otelleri ve Akyarlar pansiyonları genellikle ortalamanın üzerinde bir hizmet kalitesine ve fiyatlara sahip. Çoğu yaz sezonunda açık olan Akyarlar otelleri ve Akyarlar pansiyonları arasında kış aylarında hizmet veren tesisler de mevcut. 

Sitemiz Pansiyonlar ile pansiyon arayanları buluşturan elektronik pansiyon rehberidir. Kayıtlı tüm tesisler için “Mesaj gönder” butonunu ile mesaj gönderebilir, hizmet satın alan tesislere ise doğrudan telefonla ulaşabilirsiniz. Web sitemiz Turizm acentesi değildir. Aracılık yapmaz ve komisyon talep etmez. Tüm tesisler ile doğrudan iletişim kurmanızı sağlar.