Ortakent Yahşi Bölgesi Hakkında

Ortakent Yahşi'ye Nasıl Gidilir? 

Bodrum'un güneyindeki tatil beldelerinden biri olan Ortakent Yahşi, iki köyün birleşmesiyle oluşan bir belde ve Bodrum merkeze yaklaşık 12 km uzaklıkta. Şehir içi ulaşım seçenekleriyle merkezden maksimum 20 - 25 dakika içinde ulaşılabilen beldede sahil ve merkez olmak üzere iki ayrı alan bulunuyor.

Ortakent Sahil ve Deniz

Ortakent Yahşi'de Nereler Gezilir? 

Ortakent Yahşi'nin yalı kısmını oluşturan sahili ve mavi bayrak ödüllü plajları beldede görülmesi gereken ilk yer. Bitez ve Akyarlar arasındaki avantajlı konumu sayesinde Ortakent'in çevresinde yer alan ödüllü plajlara da kısa sürede ulaşabilirsiniz. 

Tarihi alanlara meraklı olanlar Bodrum Kalesi, Antik Tiyatro, Halikarnas Mozolesi ve Myndos Kapısı gibi Bodrum'un simge haline gelmiş olan yapılarını ziyaret edebilirler. 

Bodrum tekne turları ile Bodrum koylarını ve Yunan adalarını gezmek de mümkün. 

Bodrum Antik Tiyatro

Ortakent Yahşi'de Neler Yapılır? 

Bodrum Ortakent Yahşi'nin plajlarında denize girip, güneşlenmek şüphesiz beldede yapılması gereken ilk aktivite. 

Ege Bölgesi'ne özgü balık çeşitleri, deniz mahsulleri ve yabani otlardan yapılan yemekler, mezeler Ortakent Yahşi'de tadabileceğiniz lezzetler.

Ortakent Yahşi'nin de içinde bulunduğu Bodrum Yarımadası güney kıyıları başta olmak üzere farklı kıyılara yayılmış olan yelkencilik, dalış ve windsurf merkezleri sayesinde pek çok su sporunu gerçekleştirebilirsiniz. 

Ortakent Yahşi Plajı

Bodrum Yarımadası'nın iç kısımlarında yer alan kısımlarda doğa yürüyüşü ve trekking yapabileceğiniz gibi Bağla Koyu, Gümbet gibi kıyı kısımlarında kamp imkanı da bulunuyor. 

Ortakent Yahşi'de Nerede Denize Girilir? 

Mavi bayrak ödüllü 5 ayrı plaja sahip olan Ortakent Yahşi, Bodrum'un güneyindeki konumundan dolayı kuzeyden esen rüzgarlardan etkilenmiyor. Bu yüzden Ortakent Yahşi, çarşaf gibi, sakin ve dalgasız bir denize sahip. 

Denize girmek ve güneşlenmek için farklı alternatifler arayanlar ise Ortakent Yahşi'nin çevresinde yer alan Bitez ve Akyarlar beldelerini tercih edebilirler. 

Bitez Plajı ve Deniz

Ortakent Yahşi'de Ne Yenir Ne İçilir? 

Klasik bir Bodrum tatil beldesi özellikleri taşıyan Ortakent Yahşi'de, Ege Bölgesi'nin tüm balık çeşitlerini, deniz mahsüllerini ve yabani otlardan hazırlanan yemeklerini, mezelerini tadabilirsiniz. Ayrıca Bodrum'un batısındaki tatil beldelerinden olan Gümüşlük'ün gün batımı manzaralarıyla ünlü restoranlarını deneyebilir, Bitez'in meşhur dondurmasını da yerinde tadabilirsiniz. 

Ortakent Yahşi'de Nerede Kalınır? 

Ziyaretçilerine her beklentiye hitap edebilecek zenginlikte konaklama seçenekleri sunan Ortakent Yahşi'de beach hotel, spa, resort, villa, apart ve pansiyon gibi pek çok imkan bulunuyor. 

Ortakent Genel Görünüm

Oda kahvaltı ve her şey dahil gibi farklı konaklama türlerinin de bulunabildiği Ortakent Yahşi, Bodrum'da her bütçeye ve beklentiye hitap edebilecek nadir yerlerden. 

Sitemiz Pansiyonlar ile pansiyon arayanları buluşturan elektronik pansiyon rehberidir. Kayıtlı tüm tesisler için “Mesaj gönder” butonunu ile mesaj gönderebilir, hizmet satın alan tesislere ise doğrudan telefonla ulaşabilirsiniz. Web sitemiz Turizm acentesi değildir. Aracılık yapmaz ve komisyon talep etmez. Tüm tesisler ile doğrudan iletişim kurmanızı sağlar.