Torba Bölgesi Hakkında

Bodrum Torba'ya Nasıl Gidilir?

Bodrum'un kuzeyindeki tatil beldelerinden olan Torba'ya, Bodrum ilçe merkezinden hareket eden şehir içi ulaşım seçenekleriyle maksimum 15 dakikada ulaşmak mümkün. Bodrum'un merkezine yaklaşık 10 km uzaklıkta yer alan belde, D330 Milas - Bodrum Yolu'na en yakın beldelerden biri olduğu için ulaşılması Bodrum'un diğer noktalarına oranla daha kolay ve kısa sürüyor: 

Bodrum Torba Genel Görünüm

Bodrum Torba'da Nereler Gezilir? 

Torba'nın toplamda 7 adet olan mavi bayrak ödüllü plajları kuşkusuz beldede ilk görülmesi gereken noktalar. 

Torba'nın, Güvercinlik ve Göltürkbükü beldeleri arasında yer alan konumu sayesinde çevredeki tatil beldelerini ve plajları da ziyaret edebilirsiniz. 

Bodrum Kalesi, Antik Tiyatro, Halikarnas Mozolesi ve Myndos Kapısı gibi Bodrum'da yer alan tarihi noktaları gezebilirsiniz. 

Dilerseniz tekne turlarıyla Bodrum Koyları'nı ve çevredeki Yunan Adaları'nı da görebilirsiniz. 

Myndos Kapısı

Bodrum Torba'da Neler Yapılır? 

Torba'nın ödüllü plajlarında doyasıya serinleyip, güneşlenmek beldede yapılması gereken ilk aktivite. 

Başta balık çeşitleri, deniz mahsulleri ve yabani otlardan yapılan yemekler, mezeler olmak üzere Torba'da tüm Ege lezzetlerini en doğal halleriyle tadabilirsiniz. 

Bodrum Yarımadası'nın farklı noktalarına yayılmış olan yelkencilik, dalış ve windsurf merkezleri sayesinde pek çok su sporunu gerçekleştirebilirsiniz. 

Bodrum Yelkencilik ve Deniz

Özellikle Pedasa Antik Kenti gibi Bodrum'un iç kısımlarında bulunan alanlarda doğa yürüyüşü ve trekking yapabileceğiniz gibi Bağla Koyu, Gümbet gibi kıyı kesimlerinde kamp imkanı da bulunuyor. 

Bodrum Torba'da Nerede Denize Girilir? 

Torba beldesinin sahil kıyılarını oluşturan mavi bayrak ödüllü plajlarında denize girebileceğiniz gibi çevresinde yer alan Güvercinlik, Gölköy ve Türkbükü plajlarını da tercih edebilirsiniz. 

Torba Plajı ve Deniz

Bodrum Torba'da Ne Yenir Ne İçilir? 

Ege Bölgesi'ne has balık çeşitlerini, deniz mahsullerini ve yabani otlardan yapılan yemekleri, mezeleri Torba'da en taze halleriyle tadabilir, dilerseniz Bitez'in ünlü dondurmasını yerinde tadabilirsiniz.  

Bodrum Torba'ya Ne Zaman Gidilir? 

Genellikle deniz, kum, güneş keyfi için tercih edilen Torba'nın güneydeki konumundan dolayı hava sıcaklıkları Mayıs ve Ekim döneminde yaklaşık 6 ay boyunca ortalamanın üzerinde oluyor. Bu dönemde denize girmek ve güneşlenmek için tercih edebileceğiniz Torba'yı yılın diğer dönemlerinde uygun fiyatlarla dinlenmek ve Bodrum'u kalabalık olmadığı bir dönemde ziyaret etmek için tercih edebilirsiniz. 

Bodrum Torba Deniz ve Tekneler

Bodrum Torba'da Nerede Kalınır? 

Ziyaretçilerine tatil köyü ve resort şeklinde her şey dahil anlayışıyla hizmet veren büyük tesislerle beraber villa, apart ve pansiyon türü konaklama imkanları da sunan Torba'da fiyatlar çoğunlukla ortlamanın üzerinde. Lüks konaklama seçeneklerinin bulunduğu Torba'da, üst kalitede tatiller geçirmek mümkün.  

Sitemiz Pansiyonlar ile pansiyon arayanları buluşturan elektronik pansiyon rehberidir. Kayıtlı tüm tesisler için “Mesaj gönder” butonunu ile mesaj gönderebilir, hizmet satın alan tesislere ise doğrudan telefonla ulaşabilirsiniz. Web sitemiz Turizm acentesi değildir. Aracılık yapmaz ve komisyon talep etmez. Tüm tesisler ile doğrudan iletişim kurmanızı sağlar.