Gündoğan Bölgesi Hakkında

Bodrum Gündoğan'a Nasıl Gidilir?

Bodrum'un en kuzeyindeki tatil beldesi olan Gündoğan'a, Bodrum merkezinden hareket eden şehir içi ulaşım imkanlarıyla maksimum 30 dakikada ulaşılabiliyor. İlçe merkezine yaklaşık 23 km uzaklıkta bulunan beldeye özel araç, taksi, minibüs ve otobüs seçenekleri dışında teknelerle ulaşmak da mümkün. 

Gündoğan Sahili ve Tekneler

Bodrum Gündoğan'da Nereler Gezilir? 

Gündoğan'ın toplamda 5 adet olan mavi bayrak ödüllü plajlarına ek olarak Küçükbük gibi çevresinde bulunan koylar ve plajlar beldede ilk görülmesi gereken yerler. 

Gündoğan'ın, Göltürkbükü ve Yalıkavak gibi iki popüler belde arasında yer alan avantajlı konumu sayesinde çevredeki tatil beldelerini ve plajları da ziyaret edebilirsiniz. 

Bodrum Kalesi, Antik Tiyatro, Halikarnas Mozolesi ve Myndos Kapısı gibi Bodrum'da bulunan tarihi noktaları gezebilirsiniz. 

Ayrıca tekne turlarıyla Bodrum Koyları'nı ve çevredeki Yunan Adaları'nı da görebilirsiniz. 

Myndos Kapısı

Bodrum Gündoğan'da Neler Yapılır? 

Bodrum Gündoğan'ın ödüllü plajlarında denize girip, güneşlenmek şüphesiz beldede yapılması gereken ilk aktivite. 

Ege Bölgesi'ne has balık çeşitleri, deniz mahsulleri ve yabani otlardan yapılan yemekler, mezeler Gündoğan'da tadabileceğiniz lezzetlerden bazıları.

Bodrum Yarımadası'nın kıyılarına yayılmış olan yelkencilik, dalış ve windsurf merkezleri sayesinde pek çok su sporunu gerçekleştirebilirsiniz. 

Bodrum Windsurf

Başta Pedasa Antik Kenti gibi Bodrum'un iç kısımlarında yer alan bölgelerde doğa yürüyüşü ve trekking yapabileceğiniz gibi Bağla Koyu, Gümbet gibi kıyı kesimlerinde kamp imkanı da mevcut. 

Bodrum Gündoğan'da Nerede Denize Girilir? 

Gündoğan beldesinin sahil kıyılarını oluşturan mavi bayrak ödüllü plajlarında denize girebileceğiniz gibi çevresinde yer alan Küçükbük, Yalıkavak, Gölköy ve Türkbükü plajlarını da tercih edebilirsiniz. 

Bodrum Gündoğan'da Ne Yenir Ne İçilir? 

Ege Bölgesi'ne özgü balık çeşitlerini, deniz mahsullerini ve yabani otlardan yapılan yemekleri, mezeleri Gündoğan'da en doğal halleriyle tadabilir, dilerseniz Bitez'in ünlü dondurmasını yerinde yiyebilirsiniz.  

Taze Deniz Ürünleri

Bodrum Gündoğan'a Ne Zaman Gidilir? 

Çoğunlukla deniz, kum, güneş keyfi için tercih edilen Gündoğan'ın güneydeki konumundan dolayı hava sıcaklıkları Mayıs ve Ekim döneminde yaklaşık 6 ay boyunca ortalamanın üzerinde oluyor. Bu dönemde denize girmek ve güneşlenmek için tercih edebileceğiniz Gündoğan'ı yılın diğer dönemlerinde uygun fiyatlarla dinlenmek ve Bodrum'u kalabalık olmayan, sakin bir döneminde ziyaret etmek için tercih edebilirsiniz. 

Bodrum Gündoğan'da Nerede Kalınır? 

Bodrum Gündoğan otelleri ve pansiyonları, genellikle orta büyüklükte, özel plajlı veya havuzlu tesislerden oluşuyor. Bodrum'un geleneksel mimarisi ile uyumlu beyaz renkli ve köşeli yapıların çoğunlukta olduğu Gündoğan otellerinde ve pansiyonlarında, oda kahvaltı hizmeti yaygın.

Bodrum Gündoğan Plajı

Sitemiz Pansiyonlar ile pansiyon arayanları buluşturan elektronik pansiyon rehberidir. Kayıtlı tüm tesisler için “Mesaj gönder” butonunu ile mesaj gönderebilir, hizmet satın alan tesislere ise doğrudan telefonla ulaşabilirsiniz. Web sitemiz Turizm acentesi değildir. Aracılık yapmaz ve komisyon talep etmez. Tüm tesisler ile doğrudan iletişim kurmanızı sağlar.