Gümbet Bölgesi Hakkında

Bodrum Gümbet'e Nasıl Gidilir? 

Bodrum'un merkezine yaklaşık 3 km'lik kısa mesafesi nedeniyle Gümbet, en kolay ulaşılabilen tatil beldelerinden biri. Merkezden hareket eden şehir içi ulaşım seçenekleriyle beldeye maksimum 10 dakikada ulaşmak mümkün. 

Bodrum Gümbet Genel Görünüm

Bodrum Gümbet'te Nereler Gezilir? 

Gümbet'in özellikle son yıllarda Barlar Sokağı oldukça popülerleşmiş durumda. Gümbet Barlar Sokağı'nda birçok ünlü ismi ağırlayan gece kulüpleri ile birlikte daha mütevazı ve küçük bar seçenekleri de bulunuyor. Gümbet'in barlar sokağı, Bodrum Barlar Sokağı ile birlikte bölgede 24 saat yaşayan, canlı noktalardan biri. 

Gümbet'in 1 km'i aşan geniş plajı ise beldenin yerli, yabancı pek çok turist tarafından ziyaret ediliyor olmasında oldukça önemli bir neden. Bodrum'un geleneksel beyaz evleri ile çevrili kumsalda kamp ve su sporları gibi aktiviteler de mevcut.

Gümbet Barlar Sokağı

Bitez ve merkez arasında yer alan konumundan dolayı Bitez'deki ve Bodrum merkezdeki görülmesi gereken yerleri de ziyaret edebilirsiniz. Bu yerler arasında ünlü Bodrum Kalesi, Antik Tiyatro, Myndos Kapısı, Halikarnas Mozolesi, Kumbahçe Plajı ve Bitez Plajı bulunuyor. 

Bodrum Gümbet'te Neler Yapılır? 

Gümbet'in geniş plajında denize girip, serinleyebilir, dilerseniz çevredeki mavi bayrak ödüllü Bitez ve Bodrum merkez plajlarını da tercih edebilirsiniz. 

Bodrum Yarımadası'nın farklı kıyılarında konumlanmış olan marina, yelkencilik, sörf ve dalış merkezleri aracılığıyla pek çok su sporunu gerçekleştirebilirsiniz. 

Bodrum Windsurf

Başta balık çeşitleri, deniz mahsulleri ve yabani otlar olmak üzere tüm Ege lezzetlerini en doğal halleriyle tadabilir, Bitez dondurmasını yerinde yiyebilirsiniz. 

Tekne turları ile Bodrum koylarına ek olarak çevredeki Yunan Adalarını da ziyaret edebilirsiniz. 

Bodrum'un ve Gümbet'in özellikle Barlar Sokağı'nda bulunan mekanlarında eğlenmek ise yapılabilecek diğer keyifli bir aktivite. 

Bodrum Gümbet'te Nerede Denize Girilir? 

Gümbet'in 1 km'i aşan geniş plajına ek olarak Bitez ve Bodrum merkez arasında yer alan avantajlı konumundan dolayı diğer iki beldenin plajlarını da tercih edebilirsiniz. Bodrum Yarımadası'nın güneyinde yer aldığı için kuzeyden esen rüzgarlardan etkilenmeyen Gümbet'in denizi bu nedenle genellikle sakin ve dalgasız. 

Gümbet Plajı ve Deniz

Bodrum Gümbet'te Ne Yenir Ne İçilir?

Karakteristik bir Ege, Bodrum beldesi olan Gümbet'te, Ege Bölgesi'nin tüm balık çeşitlerini, deniz mahsüllerini ve yabani otlardan hazırlanan yemekleri, mezeleri tadabilmek mümkün. Ayrıca Gümbet'le yan yana bir konuma sahip olan Bitez'in ünlü dondurmasını da yerinde tadabilirsiniz. 

Bodrum Gümbet'e Ne Zaman Gidilir?

Güneydeki konumundan dolayı sıcakların uzun süre devam ettiği Bodrum, Gümbet'te Nisan ayının sonundan Ekim ayının sonuna kadar yaklaşık 6 ay boyunca denize girilebiliyor. Bu yüzden deniz, kum, güneş keyfi için beldeyi ziyaret edecek olanlar bu ayları tercih edebilirler. İndirimli konaklama fiyatları içinse Eylül ayının sonunda başlayıp, Mayıs ayının sonuna kadar devam eden süreci değerlendirebilirsiniz. 

Gümbet Genel Görünüm

Bodrum'da kışlar diğer şehirlere göre çok daha ılımlı geçtiği için denize girmek gibi bir beklentisi olmayanlar, uygun fiyatlarla dinlenmek, Bodrum'u kalabalıktan uzakken ziyaret etmek isteyenler Kasım ve Mart ayları arasındaki süreci değerlendirebilirler. 

Bodrum Gümbet'te Nerede Kalınır?

Gümbet, minimalist, beyaz evleriyle geleneksel Bodrum mimarisinin devam ettiği bir tatil beldesi. Konaklama seçenekleri de bu detayla uyumlu olarak çoğunlukla Gümbet butik otellerinden, motel ve pansiyonlarından oluşuyor. 

Bodrum Gümbet Değirmenler

Geneli oda kahvaltı hizmeti sunan Gümbet otelleri arasında havuzlu seçenekler de bulunuyor. Plaj kenarında kamp imkanı da sunan beldede, özellikle şık detaylarla kaplı küçük otellerden ve pansiyonlardan hoşlananlar için pek çok konaklama seçeneği mevcut. 

Sitemiz Pansiyonlar ile pansiyon arayanları buluşturan elektronik pansiyon rehberidir. Kayıtlı tüm tesisler için “Mesaj gönder” butonunu ile mesaj gönderebilir, hizmet satın alan tesislere ise doğrudan telefonla ulaşabilirsiniz. Web sitemiz Turizm acentesi değildir. Aracılık yapmaz ve komisyon talep etmez. Tüm tesisler ile doğrudan iletişim kurmanızı sağlar.