Gümbet Pansiyon

Sıralama
Önerilen En Yüksek Puan En Düşük Fiyat En Yüksek Fiyat

Sonuçları Filtrele Filtreyi Temizle

Tesis Tipi


Konaklama Tipi
Tesis Olanakları
Diğer Tesisler


Gümbet nerededir?
Gümbet, Bodrum'un sadece 3 km uzağında yer alır. Bodrum Merkez'den hareket eden ulaşım araçları ile 10 dakikada Gümbet'e ulaşmış olacaksınız.

Gümbet Pansiyonları Hakkında
Gümbet'de çok sayıda otel, pansiyon ve butik otel bulunmaktadır fakat uygun fiyatlı bir tatil arayışında olan seyahat severler Gümbet pansiyonlarında hem aradıkları konforu, hem de bütçelerine uygun bir tatili sağlayabilmektedirler. Gümbet pansiyonları, Gümbet bölgesinde az sayıda bulunsa bile, yıl içinde Gümbet'i ziyaret eden yerli yabancı tüm turistlerin konaklama ihtiyaçlarını yeterli ölçüde karşılayabilmektedirler. Gümbet Pansiyonları genel olarak oda kahvaltı yada yarım pansiyon hizmet vermektedir ve bu pansiyonlar çoğunlukla denize yürüyerek ulaşabileceğiniz bir mesafededir.

Gümbet'e gittiğimde neler yapabilirim?
Gümbet; yeme içme alternatifleri,konaklama seçenekleri, çok sayıda bar ve restoranları ile gerçek bir tatil beldesidir.Belirli günlerde kurulan yöre pazarlarında gezebilir, plajlarında güneşin tadını çıkarabilir, denizinde dalış ya da su kayağı yapabilirsiniz. Gece ise, meşhur Gümbet barlarında sabahın ilk ışıklarına kadar eğlenebilirsiniz!

Gümbet'de gece hayatı var mı?
Gümbet, gece hayatı ile Bodrum'un bile önüne geçmiş durumdadır. Her yaz, yerli ve yabancı turistlere ev sahipliği yapan Gümbet'te binlere kişiyi ağırlayabilecek kapasiteye sahip çok sayıda bar ve gece klübü bulunmaktadır. Gümbet, "gece hayatı" kavramının karşılığını barlar sokağı ile tam olarak vermektedir.

Gümbet'de gezilmesi gereken tarihi ve turistik yerler nereleridir?
Gümbet'e gelipte Halikarnassos kentinin surları olan Myndos Kapısı'nı görmeden gitmek olmaz! Gümbet Kavşağı'nda yer alan yapıda Roma ve Helenistik Dönem'den izler görmek mümkün... Bodrum'u bize sevdiren şair, Halikarnas Balıkçısı lakabı ile tanınan Cevat Şakir Kabaağaçlı'nın mezarı, Gümbet'in Saldırşah Mevkii'nde bulunmaktadır.

Gümbet denizi nasıldır?
Gümbet'in denizi sığ ve kumsalı tüm koyu çevrelemektedir. 1 km uzunluğundaki kum plajı ile çocuklu ailelerin tercihleri arasında yer almaktadır. Bodrum Yarımadası'nın güneyinde, korunaklı bir bölgede yer aldığı için denizi genelde dalgasız ve sakindir. Su sporları açısından da oldukça elverişlidir. Su kayağı, windsurfing ve parasailing yapmak için Gümbet'ten başka bir yere gitmeyin!

Gümbet'de nerelerde denize girebilirim?
Gümbet'li tatilcilere başka yer aratmayan Gümbet Plajı,1 km uzunluğunda kum ve çakıl karışımı bir sahile sahip olup, Bodrum Kalesi'ni kuş bakışı görmektedir. Gümbet Plajı, rüzgara rağmen dalgalı olmayan mavi bayrağa sahip doğal bir koydur.Eğer kalabalığı sevmiyorsanız Gümbet Plajı kalabalığa ev sahipliği yapması sebebiyle sizin için bir dezavantaj oluşturacaktır. Sakin bir yer arayanlar ise,yakınında bulunan Bardakçı Koyu'nu değerlendirebilirler, tabi sadece denizin tadını çıkarmak isterseniz! Bitez ve Bodrum Merkez arasında kalan konumundan dolayı, her iki beldenin plajlarından da yararlanabilirsiniz...

Sitemiz Pansiyonlar ile pansiyon arayanları buluşturan elektronik pansiyon rehberidir. Kayıtlı tüm tesisler için “Mesaj gönder” butonunu ile mesaj gönderebilir, hizmet satın alan tesislere ise doğrudan telefonla ulaşabilirsiniz. Web sitemiz Turizm acentesi değildir. Aracılık yapmaz ve komisyon talep etmez. Tüm tesisler ile doğrudan iletişim kurmanızı sağlar.