Yalıkavak Pansiyon

Sıralama
Önerilen En Yüksek Puan En Düşük Fiyat En Yüksek Fiyat

Sonuçları Filtrele Filtreyi Temizle

Tesis Tipi


Konaklama Tipi
Tesis Olanakları
Diğer Tesisler


Yalıkavak nerededir?
Bodrum yarımadasının kuzey doğusunda yer alan Yalıkavak, Bodrum'a 24 km uzaklıkta bulunmaktadır.

Yalıkavak Pansiyonları Hakkında
Son dönemde artan, yerli ve yabancı turist taleplerini karşılamak için Yalıkavak bölgesinde çok sayıda pansiyon, apart ve butik otel faaliyete geçti. Bu pansiyonların bazıları deniz kenarında yer aldı, bazıları da narenciye bahçeleri arasında. Yalıkavak pansiyonlarının sunduğu hizmetler ve pansiyon işletmecilerinin güler yüzlü, sevecen hizmeti, pansiyonlara olan talebi gün geçtikçe daha da çok arttırmaktadır. Yalıkavak pansiyonlarında yapacağınız konaklamanızda, sabah erken kalkıp sahilden Sandıma'ya doğru yürüyüş zevkini deneyimleyin.

Yalıkavak'a gittiğimde neler yapabilirim?
Yalıkavak'ta bolca bulunan balık restoranlarında taptaze balıkların tadına bakabilir, sıcak havalarda bile soğuk esen rüzgarıyla rahatlayabilirsiniz. Lüksün ön planda olduğu Yalıkavak'ta, Palmarina'da yemeğinizi ve dondurmanızı yedikten sonra, ünlü gece klüplerinde sabahın ilk ışıklarına kadar eğlenebilirsiniz...

Yalıkavak'da gezilmesi gereken tarihi ve turistik yerler nereleridir?
Yalıkavak'a geldiğinizde buradaki tarihi ve turistik yerleri gezmeniz için en az iki gününüzü ayırmanız gerekmekte! İlk olarak, Sandima Köyü ile başlayalım; terkedilmiş bir Türkmen Köyü olan Sandima, Bodrum-Yalıkavak tepesinde ilçeden 1 km uzaklıktadır. Yalıkavak'ın güneyinde bulunan Sandima; antik dönemde "kutsal" anlamına gelmekteydi. Tarihten izler taşıyan ikinci köyümüz Geriş Köyü ise, Yalıkavak'ın eşşiz manzarasına sahip bir tepede kurulmuştur. Geriş Köyü, Bodrum'un Tibet'i olarak anılmaktadır. Görülmesi gereken diğer yapılar ise, restorasyon ile günümüze yeniden kazandırılan su sarnıcı ve şuanda hediyelik eşyaların satıldığı yer olarak faaliyet gösteren zeytinyağı fabrikasıdır.

Yalıkavak denizi nasıldır?
Limana yanaşan lüks teknelere ev sahipliği yapan Yalıkavak'ın denizi oldukça temizdir. Denizin taşlı olması, temiz olmasında büyük bir etken... Bölgenin rüzgarlı olması sebebi ile deniz suyu soğuktur. Ayrıca, Bodrum'un meşhur rüzgarı sörf tutkunları için Yalıkavak'ı ayrıcalıklı kılmıştır. Yatırımların sörf alanında yapıldığı Yalıkavak, yüzlerce tekneye ev sahipliği yapan yat limanı ile de ihtiyaçların çoğunu karşılamaktadır.

Yalıkavak'da nerelerde denize girebilirim?
Tatil için Yalıkavak beldesini tercih edenlerin ilk seçeneği Arka Küdür Koyu'dur. Şemsiye ve şezlonglar ücretsiz olarak halkın hizmetine sunulmuş durumda... Plajda tesisin bulunmaması ve ağaçlık bir alan üzerinde bulunuyor olmanız size doğal bir konaklama ortamı sunmaktadır. Diğer bir seçenek ise, Plaj Caddesi adı ile anılan, büyük bir kesim tarafından Bodrum'da ki en temiz denize sahip olduğu düşünülen yer. Denizi taşlı ve soğuk olsa da temizliği sizi cezbetmeye yetecek! Daha da özel bir tatil yaşamak istiyorsanız Yalıkavak'ta ücretli hizmet veren bir çok beach club bulabilirsiniz...

Sitemiz Pansiyonlar ile pansiyon arayanları buluşturan elektronik pansiyon rehberidir. Kayıtlı tüm tesisler için “Mesaj gönder” butonunu ile mesaj gönderebilir, hizmet satın alan tesislere ise doğrudan telefonla ulaşabilirsiniz. Web sitemiz Turizm acentesi değildir. Aracılık yapmaz ve komisyon talep etmez. Tüm tesisler ile doğrudan iletişim kurmanızı sağlar.