Mazı Pansiyon

Sıralama
Önerilen En Yüksek Puan En Düşük Fiyat En Yüksek Fiyat

Sonuçları Filtrele Filtreyi Temizle

Tesis Tipi


Konaklama Tipi
Tesis Olanakları


Mazı'da seçimlerinize uygun tesis bulunamadı. Seçimleriniz dikkate alınarak, Mazı'ya en yakın tesisler gösteriliyor.

Mazı nerededir?
Mazı, Bodrum'a 50 km uzaklıkta bulunan Gökova Körfezi'nin hemen yanında yer almaktadır. Milas ve Güllük'ü geçip Mumcular yoluna saptığınızda yaklaşık bir saat sonra Mazı'da olursunuz.

Neden Mazı'da bir pansiyon,apart ya da butik otel seçmeliyim?
Öncelikle Mazı'nın diğer beldelerinden farklı olduğunun bilincinde olarak buraya gelmiş olun... Mazı, doğal güzelliği ve sakinliği ile Bodrum'un beldelerinden hemen ayrılmaktadır. Mazı'nın köy olgusunu hala koruyor olması burayı beton yığını bir yer olmaktan kurtardı... Sizi burada lüks beachler ve oteller karşılamayacaktır! Sahil boyunca sıralanan az sayıda pansiyonlar ve apartlar haricinde konaklama için başka bir alternatif bulunmamaktadır. Yemek konusunda da yararlanabileceğiniz pansiyonların restoranlarında dilediğiniz balığı dilediğiniz mezelerle süsleyerek midenize bir bayram havası yaşatabilirsiniz...Fakat bu Mazı pansiyonlarından yararlanabilmek için elinizi çabuk tutmanız gerekiyor, aksi halde burayı yıllar önce keşfetmiş, özellikle Mazı için gelen yabancı turistlerden size fırsat kalmayacaktır! Bodrum'un bunaltıcı sıcağından ve kalabalığından sıkılan tatilciler için, Mazı pansiyonları adeta kaçış noktası olmuştur...

Mazı'ya gittiğimde neler yapabilirim?
Mazı'da denize girmek ya da yeni keşifler yaparak ufkunuzu genişletebilecek 8 adet koy bulunmaktadır. Bu 8 koyun tadın çıkarmak için bir kaç güne ihtiyacınız olacak! Köy meydanında kime sorarsanız sorun, "hep vardı!" dediği dokuz kuşak öncesine ait olduğu söylenen, anıt niteliği kazanan zeytin ağacını görebilir, Mazı'nın tepesinde yer alan Leleg sunağı olduğu düşünülen Gözyaşı Kayası'nı ve sahilde bulunan Kayık Kayalar'ı ziyaret edebilirsiniz... Akarca,Çakılyalı,İnceyalı,Hurma,Ilgın ve Sedef Koyu'nda bulunan trekking parkurlarında, deniz manzarası eşliğinde yürüyüş yapabilirsiniz. Mazı'nın kadınları geçimlerini halıcık ile kazanmaktadırlar, gitiğinizde halı tezgahlarını gezmeyi unumayın!

Mazı'da nerelerde denize girebilirim?
Mazı'nın denize girebileceğiniz henüz el değmemiş sahili, Hurma Sahili... Doğal Sit Alanı olduğu için hiç bir yapılaşmaya izin verilmeyen Hurma Sahili'nde saatlerce kitabınızı okuyarak sessizliğin tadını çıkarabilirsiniz... Plajının tadını doyasıya çıkarmak için kumlu sahilinden dolayı tercih edilen ikinci koyumuz, İnceyalı Koyu. Çakılyalı Koyu ise taşlı bir sahile sahip olsa da berrak denizi ile sizi kendine hayran bırakıyor! Ilgın ve Sedef Koyu, soğuk deniz sevenler için birebir, bir tane bile işletmenin bulunmadığı bu koylarda sessizlik hakim... Ayrıca, denizin dibinden gelen soğuk ve tatlı suları farkedince sakın şaşırmayın! Son tavsiyemiz ise, Kisebükü Koyu. Gizli cennet olarak anılmakta olan bu koy, tekne turlarının en gözde koylarından biri... Bizce mavinin en güzel tonu bu denizde!

Sitemiz Pansiyonlar ile pansiyon arayanları buluşturan elektronik pansiyon rehberidir. Kayıtlı tüm tesisler için “Mesaj gönder” butonunu ile mesaj gönderebilir, hizmet satın alan tesislere ise doğrudan telefonla ulaşabilirsiniz. Web sitemiz Turizm acentesi değildir. Aracılık yapmaz ve komisyon talep etmez. Tüm tesisler ile doğrudan iletişim kurmanızı sağlar.