Mazı Bölgesi Hakkında

Bodrum’ a 45 km uzaklıkta bulunan Mazı, 8 koyu ile tatilcilere bol seçenekli bir rota sunmaktadır.  Bodrum’da olmasına karşın diğer bölgelerden çok farklı, Bodrum’a benzemeyen birçok tarafıyla karşımıza çıkıyor.

Kalabalıktan uzak, sakin, lüks otellerin yerine küçük pansiyonlarıyla, balık restoranlarıyla ve turistlerden uzak koyları ile gerçekten kafa dinlemeye ihtiyacı olan tatil severler için biçilmiş bir kaftan…

Mazı Köyü, Aşağı Mazı ve Yukarı Mazı olmak üzere ikiye ayrılır. Yukarı mazı zamanında korsan saldırılarından korunmak için tepelere konumlanmıştır ve bu sebepten denizden bakıldığında Yukarı Mazı görünmemektedir.

Zeytin ve zeytinyağı ile meşhur bu bölge doğal kaynak suyunada sahip, denizin ortasındayken bile avucunuza buz gibi suyu doldurup içebilirsiniz.

Mazı’da sizleri bekleyen bir sürpriz de neredeyse her evde bulunan halı tezgahları… Köy halkının erkekleri balıkçılık ile uğraşırken, bayanları.ise halıcıkla uğraşıyor ve ortaya eşi benzeri olmayan, uygun fiyatlı halılar çıkıyor.

 Aşağı mazı uzun ve güzel havası, eşsiz balığın yer aldığı lokantaları, zeytinleri ve binlerce yaşlı anıt ağacı ile gözden ırak bir cennet görünümündedir.

Bu güzelliği zenginleştiren koyları; Akarca , İnceyalı,  Ilgın, Sedef, Şeytan Deresi, Yalıkoyu, Çakıllıyalı,  Çamlık ve Kisebükü’dür.

İnceyalı Koyu, eski günlerin küçük ve şirin yazlık semt anlayışını geri getirmiş gibi, sahilde okey oynayan yaşlı amcalarına kadar…

Çakılyalı, ismi gibi çakıl bir sahil şeridine sahip… Burada denizin dalgalı olduğunu söyleyebiliriz…

Ilgın ve Sedef Koyu’nda sizi karşılayan hiçbir tesis yok, arabanızla sahile kadar inip sessizliğin ve berrak suyun tadını çıkarabilirsiniz…

Sitemiz Pansiyonlar ile pansiyon arayanları buluşturan elektronik pansiyon rehberidir. Kayıtlı tüm tesisler için “Mesaj gönder” butonunu ile mesaj gönderebilir, hizmet satın alan tesislere ise doğrudan telefonla ulaşabilirsiniz. Web sitemiz Turizm acentesi değildir. Aracılık yapmaz ve komisyon talep etmez. Tüm tesisler ile doğrudan iletişim kurmanızı sağlar.