Ormanlı Köyü Pansiyon

Sıralama
Önerilen En Yüksek Puan En Düşük Fiyat En Yüksek Fiyat

Sonuçları Filtrele Filtreyi Temizle

Tesis Tipi


Konaklama Tipi
Tesis Olanakları  Ormanlı ismi gibi ormanlıklarla kaplı, Kapıdağ Yarımadası'nda doğal güzelliklerini konuşturan bir diğer köydür. Ormanlı Köyü sahilinde inci gibi sıralanmış pansiyonlar ile özellikle yaz aylarında tercih edilen bir yer. Köy sakinlerinin geçim kayanağı tarım, balıkçılık ve bacasız sanayi pansiyonculuktur. Öyle ki kendi evlerini bile pansiyona çeviren köy halkı, yaz aylarında yoğun hizmetler sunar.  

  Konaklamalarınızı Ormanlı Köyü'nün yeşil doğası ve Erdek'in en temiz denizlerinden birinde geçirmiş olacaksınız. 10 işletmeden fazla pansiyon ve apart türünde kalacak yer hizmeti verilir, otellere göre uygun tatil fırsatları bu işletmelerdedir. 

Ormanlı Köyü Pansiyon Özellikleri 

  İnanılmaz doğal güzelliklere şahitlik edeceğiniz kalabalıktan uzak, cennetten bir yer misali. Ağaçlıklarla kaplı yemyeyil dağın çevrelediği bir koy ve masmavi berrak deniz. Kafa dinlemek için tercih eden tatilcilerin tercihi, Ormanlı Köyü'dür. 

  Köy pansiyonlarının özenle hizmet sunduğu küçük işletmelerin geneli deniz kenarında, deniz manzaralı veya orman manzaralıdır. İhtiyaçlarınızı karşılayabileceğiniz olanakların sağlandığı Ormanlı'da bir kaç restoran ve market işletmeleri yer alır. 

  Pansiyon konaklamalarının sağlandığı köyde otel, butik oteller bulunmaz ama doğal kamp alanları kamp düşkünlerinin yüzünü güldürür. Pansiyonlar sahil kenarında veya yürüyüş mesafesinde konumlanmıştır. 

Ormanlı'ya Yakın Gezi Yerleri 

  Balıkesir, Kapıdağ Yarımadası'nın saklı cenneti Ormanı, Erdek'in meşhur Turanköy'ü geçtikten sonra varılacak en güzel koylarından biridir. Turanköy'den Ormanlı'ya geçerken mutlaka Manastır Plajını ziyaret etmeyi unutmayınız. Narlı, Doğanlar ve Büyükova gibi küçük koylardan daha az bilinen lakın gelenin bir daha asla unutamayacağı güzellikleri saklı bir yer. 

  Ormanlı Köyü'nün meşhur şelalesinide ziyaret etmelisiniz, plaja 20 dakikalık yürüyüş mesafesinde rahatlıkla ulaşacağınız görülmeye değer bir şelale. 

  • Ocaklar
  • Kyzikos Antik Kenti 
  • Ormanlı Şelalesi
  • Kirazlı Manastırı

Ormanlı pansiyonlarında konaklarken gezi listenize ekleyebileceğiniz yerlerdendir. 

Ormanlı Köyü Pansiyon Fiyatları

  Her bütçeye hitap eden ucuz konaklama fiyatlandırmaların olduğu Ormanlı, 2021 yılında ortalama 150 tl ve üzeri şeklinde pansiyon ücretleri sunmaktaydı. 2022 sezonunda ortalama benzer seviyede olacağı düşünülüyor. Sezon öncesinde erken rezervasyon seçenekleriden yararlanarak yerinizi ayırt ettirebilirsiniz. Ailecek konaklamaların uygun olduğu pansiyonlarda, haftalık veya aylık konaklama ücretleri daha ekonomik bir tatil geçirmenizi sağlar.

 

Erdek Ormanlı Köyü Pansiyon

Bazı yerler ismini içinde bulunduğu coğrafyadan alır. Ormanlı Köyü de bunlardan biridir. Ormanlı köyü Kapıdağ eteklerinde denize ve ormana dayanan sınırları ile muhteşem bir köydür. Sahilin kalitesi ve güzelliği dillere destandır. Eski bir yerleşim merkezi olmasından dolayı tarihte farklı kültürleri olması beraberinde engin bir hoşgörüyü de getirmiştir. Kıyı köyü olduğu için eskilerde geçim kaynağı olarak balıkçılık yapılmışsa da şimdi artık yönünü turizme dönmüştür. Sakin ve sessiz tatil tercih edenlerin doğa ile baş başa kalabileceği ender yerlerden biridir. Köy kimliğini kaybetmeden turizme açılması Ormanlı Köyüne sayısız imkanlar sağlayabilir. Tarihi ve doğayı tanımanız için görmeniz gereken yerlerden biridir.
Deniz kenarında sıralanan çınar ağaçlarının gölgesinde denizi izlemenin farklı bir romantik havası olur Ormanlı Köyü’nde. Köyün çevresinde pansiyon ve kısmen otel olarak hizmet veren tek katlı evlerin ayrı bir estetiği de var diyebiliriz. Tatilcilerin ihtiyaçlarını karşılayabilmesi için ev çevresinde marketler ve bakkallar klasik Anadolu köyü havasını oluşturur. Bildiğimiz anlamda bir tatil köyü değildir. Tamamen doğal ve ihtiyaca göre üretilmiş pratik yapılar ayrı bir şirinlik katmıştır.

Erdek Ormanlı Köyü Kiralık Yazlık

Otantik bir ortamda tatil yapabilmenin zevkini tadabilmek için diyebiliriz. Tatil bölgelerinin yoğunluğu, karmaşası ve hareketliliğini burada bulamazsınız. Doğal, küçük, şirin ve doğa harikası bir tatil köyüdür. İş hayatının yoğunluğu, şehir hayatının karmaşıklığında bunalan insanların kaybolmadan nefes alabileceği bozulmamış bir köy olduğu için rahatlıkla tercih edilebilir. Erdek Ormanlı Köyü otelleri çocukların doğadan kopmadan, uzaklaşmadan rahatlıkla ve güvenle tatil yapabileceği bir ortam sağlar. Mesire alanlarında yapılan pikniklerin tadına doyum olmaz. Piknik ve mesire yerlerinin çeşitliliği ile dikkatleri üzerine çeker. Buradaki piknik alanlarının ayrı bir zevk ve konforu vardır. Ayağınızı hem toprağa hem de kuma değdirebileceğiniz ender bulunan yerlerdendir.

Ormanlı Köyünde Kiralık Apart

Ormanlı Köyünde genelde tek katlı evler konaklama ihtiyacı için düzenlenmiştir. İki üç katlı evler otel kimliğini taşırken, tek katlı küçük evler pansiyon olarak hizmet verir. Bunların yanı sıra rahatça kalabileceğiniz otel ve motel tesisleri de bulunur. Pansiyon ve otel ücretleri her bütçeye uymakla beraber evlerden dönüştüğü için ayrı bir konsept oluşturmuştur. Erdek Ormanlı Köyü pansiyonları sakin ve huzurlu bir tatil planlayanların ilk tercihleri arasındadır. Uzun plajı deniz düşkünlerine istediklerinin de üstünde imkanlar sunar. Kafeleri ve lokantaları sahilde sıralanmıştır. Sabahın erken saatlerinde limanda balıkçılardan taze balık alıp yapmanın keyfi ayrı bir heyecan katar tatilcilere. Doğal güzelliklerini muhafaza ederek gelişen Ormanlı Köyünden Erdek’e de rahatlıkla ulaşabilirsiniz. 

Erdek Ormanlı Köyü Butik Tatil

Tatilde artık büyük tatil merkezlerinden ziyade, daha küçük, daha doğal ve şirin yerler tercih ediliyor. Sakinliğin artık çok rağbet edilen bir şey olmasından dolayı böyle küçük tatil köylerine özellikle yerli turistler son zamanda daha fazla tercih eder duruma gelmiştir. Bu konuda Erdek ve köylerinin yeterli bir düzeye gelmesi özellikle buralarda da yoğunluğun artmasına sebep olmuştur. Doğallığını bozmadan turizme açılabilen köylerin Erdek’te bulunması planlı bir turizm politikasının olduğunu gözler önüne seriyor.  Siz de Erdek Ormanlı Köyü otelleri ve Erdek Ormanlı Köyü pansiyonları ile sevdiklerinizle ya da tek başınıza unutulmaz bir tatilin kapılarını şimdiden aralayabilirsiniz.

Sitemiz Pansiyonlar ile pansiyon arayanları buluşturan elektronik pansiyon rehberidir. Kayıtlı tüm tesisler için “Mesaj gönder” butonunu ile mesaj gönderebilir, hizmet satın alan tesislere ise doğrudan telefonla ulaşabilirsiniz. Web sitemiz Turizm acentesi değildir. Aracılık yapmaz ve komisyon talep etmez. Tüm tesisler ile doğrudan iletişim kurmanızı sağlar.