Eski Foça Pansiyon

Sıralama
Önerilen En Yüksek Puan En Düşük Fiyat En Yüksek Fiyat

Sonuçları Filtrele Filtreyi Temizle

Tesis Tipi


Konaklama Tipi
Tesis OlanaklarıFoça’da Konaklama
Ege’nin iç ısıtan havasını en iyi hissedebileceğiniz beldelerden biridir Foça. Belde Eski Foça ve Yeni Foça olmak üzere ikiye ayrılır. Aradaki tek fark yerleşim şekillerinde, ufak ufak görülür. Ancak yine de tarihi havayı, denizin güzel kokusunu ve Foça’nın estetikliğini en güzel Eski Foça göstermektedir.
İzmir Foça pansiyonları; konaklayabileceğiniz, aradığınız özelliklerde ve tercihlerinize uygun bir çeşitliliktedir. Aradığınız huzuru, temiz havayı ve konforu Foça’nın uygun pansiyonlarında rahatlıkla bulabilirsiniz. 

Foça Pansiyon Fiyatları

Tercihinize bağlı olarak Yeni Foça pansiyonları ve Eski Foça pansiyonları çeşitlilik göstermektedir. Genel olarak İzmir Foça pansiyonlarındabütçenize uygun ve konforlu pek çok pansiyon bulabilirsiniz. 
Yeni Foça pansiyonlarının ve Eski Foça pansiyonlarının hepsi kendilerine özgü özelliklerle karşınıza çıkar. Denize yakınlık, pansiyonda kahvaltı ve restoran durumu, gecelik oda fiyatları…

Gideceğiniz vakti ve kişi sayısını belirleyip, aradığınız konfor özelliklerine karar verdiğinizde karşınıza çok çeşitli bir liste çıkacaktır. 
Genelde küçük otel pansiyonlar olmak üzere daha büyük, havuzlu, geniş bahçelioteller de mevcuttur. 
Mevsime, kişi sayısına ve sağlanan olanaklara göre fiyatlar belli bir aralıkta değişmektedir.


Gezilebilecek Yerler

Hem tarihi esinti hem de doğal güzellik görmek için Foça’da gidilebilecek pek çok yer vardır. 
Bunlardan biri Siren Kayalıkları… Homeros Destanı’nda da adı geçen bu kayalıklarda denize girmek yasaktır ancak doğa harikasını görmek yine de yetecektir. Ayrıca Foça’ya adını veren ünlü fok balıklarının da yaşam alanıdır Siren Kayalıkları.
Athena Tapınağı, Phokaia kentinin ana tanrıçası, Athena adına yapılan bir İyon kalıntısıdır. Görmeye değer bir tarihi eserdir. Tapınak Beşkapılar Kalesi’nin olduğu alanda bulunmaktadır.
Kozbeyli Köyü, dokusunu olduğu gibi koruyan taş evleriyle ünlüdür. Burayı gezmek, insanlarını görmek insanı samimi bir ortamda hissettirecektir.
Foça’nın önünde 6 ıssız adadan oluşan bir ada grubu vardır. Bunlar; Kartdere Adası, Hayırsız Ada, Orak Adası, İncir Adası, Fener Adası ve Metalik Ada’dır. Bunlar görünümleriyle fokları andırırlar. Yerel halk ve turistler tarafından piknik alanı ve plaj olarak en çok rağbet gören ise İncir Adası’dır.

Foça’da Tatil

Yazlıkçıların keyif aldıkları tatil yerlerinden biri Foça’dır. Mavi bayraklı koyuyla, balıkçı teknelerinin canlandırdığı limanıyla, taş evlerle dizili sokaklarıyla ve insanı mest eden günbatımlarıyla yerli ve yabancı turistlerin ilgi odağındadır. 
Diğer tatil yerleri gibi canlı müziklerle, kalabalıkla karşınıza çıkmaz Foça. Burası huzur bulacağınız, sakin bir şekilde tatil yapacağınız beldelerden biridir. 
Eski ve yeni olmak üzere ikiye ayrılmış bu tatil yerinde kendinize göre pek çok aktivite bulabilirsiniz. Eski Foça adı üstünde sizleri daha çok eskiye götürecekken, daha eski yapılara sahipken; Yeni Foça ise daha yeni mimarilere ve yerleşim yerlerine sahiptir. Bunlara bağlı olarak da gezebileceğiniz yerler, yapabileceğiniz etkinlikler değişmektedir. 
Tarihi yapıları gezmek, mavi sulara açılan plajlarda güneşlenmek, huzurlu sokaklarında yürümek sakin bir Foça tatili için gerekli etkinliklerdir…
Eski Foça Apart Pansiyon 

 

Sitemiz Pansiyonlar ile pansiyon arayanları buluşturan elektronik pansiyon rehberidir. Kayıtlı tüm tesisler için “Mesaj gönder” butonunu ile mesaj gönderebilir, hizmet satın alan tesislere ise doğrudan telefonla ulaşabilirsiniz. Web sitemiz Turizm acentesi değildir. Aracılık yapmaz ve komisyon talep etmez. Tüm tesisler ile doğrudan iletişim kurmanızı sağlar.