Marmaris Bölgesi Hakkında

Marmaris'e Nasıl Gidilir?

Muğla'nın yaklaşık 55 km güneyinde yer alan Marmaris'e Türkiye'nin büyük şehirlerinden direkt otobüs seferleri ile ulaşmak mümkün. Marmaris'in girişinde yer alan otogara otobüs ile yolculuk İstanbul'dan yaklaşık 13 saat, İzmir'den 5 saat, Ankara'dan ise 10 saat sürüyor.

En yakın havaalanı olan yaklaşık 90 km uzaklıktaki Dalaman Havalimanı'ndan transfer ve servis hizmetleri mevcut. Ayrıca büyük bir marinası bulunan Marmaris'e, Bodrum ve Datça'dan arabalı feribot seferleriyle de ulaşılabiliyor.

Marmaris Sahil ve Plaj

- İstanbul Marmaris arası yaklaşık 813 kilometre

- Ankara Marmaris arası yaklaşık 643 kilometre

- İzmir Marmaris arası yaklaşık 271 kilometre

Marmaris'te Nereler Gezilir?

- Marmaris Marina.

- Marmaris Kalesi, Arkeoloji Müzesi, Hafza Sultan Kervansarayı.

- Sedir Adası, Antik kenti ve Kleopatra plajı.

- Atatürk Parkı.

- Marmaris Plajları (Marmaris Halk Plajı, Uzunyalı Plajı, İçmeler Plajı, Turunç Plajı ve Kleopatra Plajı)

- Dalyan.

- Atlantis Su Parkı.

- Kız kumu.

Marmaris Marina

Marmaris'te Neler Yapılır?

- Marmaris plajlarında denizin, kumun ve güneşin tadını çıkarmak

- Tekne turları.

- Jeeplerle safari turları.

- Dalyan'da çamur banyosu.

- Tüplü/tüpsüz dalış.

Marmaris'te Nerelerde Denize Girilir?

Marmaris'in en kolay ulaşılabilen plajı olan geniş halk plajına ek olarak devamında yer alan Uzunyalı Plajı da Marmaris'te kolay ulaşılabilen plajlardan. İlçenin en popüler plajı İçmeler ise merkeze 8 km uzaklıkta. Marmaris'e yaklaşık 20 km mesafedeki mavi bayraklı Turunç Plajı da serinlemek ve güneşlenmek için en uygun noktalardan biri. Sedir Adası üzerindeki Kleopatra Plajı ise farklı bir alternatif arayanlar için ideal.

Turunç Plajı ve Deniz

Marmaris'e Ne Zaman Gidilir?

Türkiye'nin ve dünyanın en popüler tatil beldelerinden biri olan Marmaris'in ve koylarının doyasıya tadını çıkarmak için en uygun dönem yaz sezonu ancak tarihi alanları gezmek, safari yapmak, Akdeniz bölgesine has lezzetleri tatmak ve dinlenmek için diğer sezonlar da tercih edilebilir.

Marmaris'te Ne Yenir Ne İçilir?

Muğla mutfağı lezzetlerinin tadılabileceği Marmaris'te zeytinyağlıları, mezeleri ve ot çeşitlerini bulabilirsiniz. Balık türlerinin ve deniz mahsullerinin de sıklıkla tüketildiği Marmaris'te ayrıca çopur, büryan, çökertme, çıntar kavurması, hardal haşlaması, ekşili biber, zerde, katmer, bestel gibi özgün lezzetler de tadılabilir.

Marmaris Kordon Boyu Yürüyüş Yolu

Sitemiz Pansiyonlar ile pansiyon arayanları buluşturan elektronik pansiyon rehberidir. Kayıtlı tüm tesisler için “Mesaj gönder” butonunu ile mesaj gönderebilir, hizmet satın alan tesislere ise doğrudan telefonla ulaşabilirsiniz. Web sitemiz Turizm acentesi değildir. Aracılık yapmaz ve komisyon talep etmez. Tüm tesisler ile doğrudan iletişim kurmanızı sağlar.