Bozcaada Pansiyon

Sıralama
Önerilen En Yüksek Puan En Düşük Fiyat En Yüksek Fiyat

Sonuçları Filtrele Filtreyi Temizle

Tesis Tipi


Konaklama Tipi
Tesis OlanaklarıBozcaada da En Uygun Konaklama

Bozcaada, 37,6 km² yüz ölçümüne sahip, Çanakkale iline bağlı, Türkiye'nin üçüncü büyük adasıdır. Adada 12 koy ve burun ile çevresinde 17 adacık mevcuttur. Adanın üçte biri bağlarla doludur, Akdeniz iklimine sahip olmakla beraber boğaz kesimi kuzey rüzgarlarını çok aldığından oldukça serindir. Adada halen, Fenikelilerin, Perslerin, Yunanlıların, Bizans'ın ve Osmanlı'nın eserleri görülüyor.

Bozcaada, rüzgar türbinleri, hidrojen üretim tesisi, organik tarımı ve poşet kullanımının yasaklanmasıyla tam bir çevreci kimliğe bürünmüştür. Yaz aylarında nüfusu, adaya gelen yerli ve yabancı misafirleriyle 10.000 civarına yaklaştığından, konaklama için önceden rezervasyon yapılması gerekir. Otellerin yanı sıra, bozcaada pansiyon hizmetleriyle de konaklama imkanlarını arttırmıştır. Ada özellikle denizi ve doğal güzellikleriyle anılmakta, sörf meraklılarının ise uğrak yeridir.

Pansiyonların Özellikleri

Bozcaada pansiyon sayısı ile nüfusuna oranla neredeyse rekor kırmıştır. Pansiyonların büyük bir çoğunluğu ilçe merkezinde yer alıyor. Büyük bir çoğunluğu ise eski Rum evlerinin tadilatıyla meydana gelmiş, o dönemlere ait mimari özelliklerini ve samimi havasını halen koruyor. Neredeyse ayrı renklere sahip pansiyonlar genellikle aynı hizmeti veriyor, ilave verilen hizmetler ise fiyat farklarını oluşturuyor. Pansiyonların verdiği hizmetleri; klima, TV., internet, minibar, saç kurutma makinesi ve kahvaltı olarak sayılabilir.

Bazıları ise apart otel gibi mutfağıyla banyosu ile hizmet veriyor, bu tip pansiyonları genellikle çocuklu aileler tercih ediyor. Pansiyonların genelinde kredi kartı geçmediği için misafirlerin nakit para kullanması gerekiyor. Odaların çoğundan deniz manzarası görülebiliyor. Birçok pansiyonun bahçesi mevcut ve misafirler kahvaltı ve dinlenme amaçlı bu yerleri daha çok tercih ediyorlar.

Pansiyonlar 3 odadan 20 odaya kadar kapasiteye sahip ve tuvalet ile banyolar ortak olarak kullanılıyor. Ek ücret ödenerek öğle ve akşam yemek hizmetleri de alınabiliyor. Kahvaltılar ise genelde açık büfe ve Ege tarzını yansıtıyor. Bazı pansiyonlarda ise televizyon yerine eski radyolar konarak, nostaljik bir hava yaratılmış. Pansiyonların bir çoğu misafirlerine ücretsiz olarak şezlong da veriyor.

Rezervasyon

Adada kalmak isteyen misafirler, internete bozcaada pansiyon yazdıklarında, karşılarına özellikleri ve verdiği hizmetlerle tüm pansiyonlar görsel olarak çıkıyor. Pansiyonların iletişim numaralarıyla irtibata geçilerek rezervasyon yapılabiliyor.

Yakın Konumlar

Reklam

Sitemiz Pansiyonlar ile pansiyon arayanları buluşturan elektronik pansiyon rehberidir. Kayıtlı tüm tesisler için “Mesaj gönder” butonunu ile mesaj gönderebilir, hizmet satın alan tesislere ise doğrudan telefonla ulaşabilirsiniz. Web sitemiz Turizm acentesi değildir. Aracılık yapmaz ve komisyon talep etmez. Tüm tesisler ile doğrudan iletişim kurmanızı sağlar.