Bozcaada Bölgesi Hakkında

Bozcaada’ya Nasıl Gidilir? 

Çanakkale, Geyikli kasabasının karşısında yer alan Bozcaada’ya Geyikli’den kalkan feribotlarla ve Çanakkale’den hareket eden deniz otobüsleriyle ulaşmak mümkün. Geyikli - Bozcaada arabalı feribotlar yaz - kış hizmet verse de Çanakkale - Bozcaada deniz otobüsleri sadece yayalar için ve yazları çalışıyor. Geyikli - Bozcaada feribotu yaklaşık 40 dakikada adaya varırken Çanakkale - Bozcaada deniz otobüsü yaklaşık 1 saatte varıyor. 

Havayolu’nu tercih etmek isteyenler ise Türkiye’nin büyük şehirlerinden Çanakkale Havalimanı’na hareket eden uçuş seferlerini tercih edebilir, buradan taksi veya servislerle Çanakkale Otogarı’na, otogardan da Geyikli’ye varıldıktan sonra feribotu kullanabilirler. 

- Çanakkale - Bozcaada 60 km.
- İstanbul – Bozcaada 400 km.
- Ankara – Bozcaada 710 km.
- İzmir – Bozcaada 280 km.

Bozcaada Sahil ve Tekneler

Bozcaada’da Nereler Gezilir? 

- Tarihi taş sokaklar, kilise, cami, hamam ve yel değirmenleri.

- Bozcaada Kalesi.

- Üzüm bağları ve şarap fabrikaları.

- Ayazma manastırı ve Ayazma Plajı.

- Adanın en yüksek noktası olan Göztepe.

- Bozcaada Müzesi.

- Rüzgar gülleri.

- Sanat galerileri.

Bozcaada Kalesi

Bozcaada’da Neler Yapılır?

Bozcaada, ziyaretçilerine aktivite açısından pek çok farklı seçenek sunan bir nokta.

- Şarap dersleri.

- Seramik dersleri.

- Ada turu ve tekne turu.

- Dalış, kite surf.

- Yoga.

- Yürüyüş ve bisiklet. 

Bozcaada’da Nerede Denize Girilir?

- Ayazma. 

- Habbele.

- Akvaryum Koyu.

- Sulubahçe.

- Tuzburnu.

- Tekirbahçe.

- Çayır Koyu

Çayır Koyu Plajı

Bozcaada’da Ne Yenir Ne İçilir? 

Ege Mutfağı lezzetlerinin ağırlıkta olduğu Bozcaada’da, balık ve deniz ürünlerini, Ege otlarını, reçel ve şarap çeşitlerini tadabilmek mümkün. Liman kısmında yer alan balık restoranlarında Ege’ye has balık ve deniz ürünleri yenebileceği gibi domates reçeli başta olmak üzere ada reçelleri tadılabilir, adanın ünlü şarabından içilebilir. 

Bozcaada’ya Ne Zaman Gidilir? 

Bozcaada, deniziyle olduğu kadar tarihiyle, kültürüyle ve lezzetleriyle de dikkat çeken bir nokta. Haziran ve Eylül ayları arasında serinlemek ve güneşlenmek için tercih edilen ada, şömine karşısında şarap keyfi, reçelleri ve balık restoranları için diğer sezonlarda da ilgi görüyor.

Sitemiz Pansiyonlar ile pansiyon arayanları buluşturan elektronik pansiyon rehberidir. Kayıtlı tüm tesisler için “Mesaj gönder” butonunu ile mesaj gönderebilir, hizmet satın alan tesislere ise doğrudan telefonla ulaşabilirsiniz. Web sitemiz Turizm acentesi değildir. Aracılık yapmaz ve komisyon talep etmez. Tüm tesisler ile doğrudan iletişim kurmanızı sağlar.