Marmaris İçmeler Bölgesi Hakkında

Marmaris İçmeler Nasıl Gidilir?

Marmaris'in en çok ziyaretçi çeken plajı olan İçmeler, ilçenin merkezine 8 km mesafede bulunuyor ve gece-gündüz ulaşım seçenekleri mevcut. Muğla'nın yaklaşık 55 km güneyinde yer alan Marmaris'e ise Türkiye'nin büyük şehirlerinden direkt otobüs seferleri ile ulaşmak mümkün. Marmaris'in girişinde yer alan otogara otobüs ile yolculuk İstanbul'dan yaklaşık 13 saat, İzmir'den 5 saat, Ankara'dan ise 10 saat sürüyor.

En yakın havaalanı olan yaklaşık 90 km uzaklıktaki Dalaman Havalimanı'ndan transfer ve servis hizmetleri mevcut. Ayrıca büyük bir marinası bulunan Marmaris'e, Bodrum ve Datça'dan arabalı feribot seferleriyle de ulaşılabiliyor.

İçmeler Genel Görünüm

- İstanbul Marmaris arası yaklaşık 813 kilometre

- Ankara Marmaris arası yaklaşık 643 kilometre

- İzmir Marmaris arası yaklaşık 271 kilometre

Marmaris İçmeler Nereler Gezilir?

- Marmaris Plajları ( İçmeler Plajı, Marmaris Halk Plajı, Uzunyalı Plajı, Turunç Plajı ve Kleopatra Plajı)

- Marmaris Marina.

- Marmaris Kalesi, Arkeoloji Müzesi, Hafza Sultan Kervansarayı.

- Sedir Adası, Antik kenti ve Kleopatra plajı.

- Atatürk Parkı.

- Dalyan.

- Atlantis Su Parkı.

- Kız kumu.

Atlantis Su Parkı

Marmaris İçmeler Neler Yapılır?

-  İçmeler Plajı ile birlikte özel plaj, beach club ve su parkı seçenekleri de sunan Marmaris'te, deniz, kum, güneş keyfi için zengin alternatifler mevcut.

- Tekne turları.

- Jeep safari turları

- Dalyan'da çamur banyosu.

- Tüplü/tüpsüz dalış.

Marmaris İçmeler Nerelerde Denize Girilir?

Marmaris'in en kolay ulaşılabilen plajı olan geniş halk plajına ek olarak devamında yer alan Uzunyalı Plajı da Marmaris'te kolay ulaşılabilen plajlardan. İlçenin en popüler plajı İçmeler ise merkeze 8 km uzaklıkta. Marmaris'e yaklaşık 20 km mesafedeki mavi bayraklı Turunç Plajı da serinlemek ve güneşlenmek için en uygun noktalardan biri. Sedir Adası üzerindeki Kleopatra Plajı ise farklı bir alternatif arayanlar için ideal.

İçmeler Plajı ve Deniz

Marmaris İçmeler Ne Zaman Gidilir?

Türkiye'nin ve dünyanın en popüler tatil beldelerinden biri olan İçmeler ve Marmaris'in doyasıya tadını çıkarmak için en uygun dönem yaz sezonu ancak tarihi alanları gezmek, safari yapmak, Akdeniz bölgesine has lezzetleri tatmak ve dinlenmek için diğer sezonlar da tercih edilebilir.

Marmaris İçmeler Ne Yenir Ne İçilir?

Muğla mutfağı lezzetlerinin tadılabileceği İçmeler ve Marmaris'te zeytinyağlıları, mezeleri ve ot çeşitlerini bulabilirsiniz. Balık türlerinin ve deniz mahsullerinin de sıklıkla tüketildiği Marmaris'te ayrıca çopur, büryan, çökertme, çıntar kavurması, hardal haşlaması, ekşili biber, zerde, katmer, bestel gibi özgün lezzetler de tadılabilir. 

Sitemiz Pansiyonlar ile pansiyon arayanları buluşturan elektronik pansiyon rehberidir. Kayıtlı tüm tesisler için “Mesaj gönder” butonunu ile mesaj gönderebilir, hizmet satın alan tesislere ise doğrudan telefonla ulaşabilirsiniz. Web sitemiz Turizm acentesi değildir. Aracılık yapmaz ve komisyon talep etmez. Tüm tesisler ile doğrudan iletişim kurmanızı sağlar.