Turanköy Bölgesi Hakkında

Turanköy'e Nasıl Gidilir?

Kapıdağ Yarımadası’nın kuzey batısında yer alan Turanköy’e, Erdek’ten özel araç, taksi ve minibüslerle ulaşılabilir. Bandırma’ya 18 km mesafedeki Erdek’ten, Turanköy’e yaklaşık 20 dakikada varabilmek mümkün.

İstanbul’dan Erdek’e ulaşmak için İDO feribotları kullanılabilir. Yaklaşık 2 saatte Bandırma’ya ulaştıktan sonra buradan karayolu ile Erdek’e devam edilebilir. İstanbul’dan, Bursa - Balıkesir - Bandırma - Erdek güzergahı izlenerek sadece karayolu ile Erdek’e ulaşmak da mümkün. İstanbul - Erdek arası mesafe 373 km.

Ankara’dan, Erdek’e, Eskişehir - Bursa - Bandırma - Erdek güzergahı üzerinden ulaşılabilir. Ankara - Erdek arası mesafe yaklaşık 510 km.

İzmir’den, Erdek’e ulaşmak için Manisa üzerinden Akhisar - Balıkesir - Bandırma - Erdek yolu izlenebilir. İzmir - Erdek arası yaklaşık mesafe 294 km.

Turanköy Plaj ve Deniz

Turanköy'de Nereler Gezilir?

- Turanköy plajı

- Turanköy limanı

- Turanköy bayanlar plajı

- Ormanlı ve Doğanlar Köyü

Turanköy'de Neler Yapılır?

- Turanköy’e turistik bir önem kazandıran doğayla iç içe sahilinde serinleyip, güneşlenmek.

- Çevredeki köyleri ziyaret etmek, köy ormanlarını ve şelaleleri gezmek.

- Sahildeki kafelerde deniz manzarası eşliğinde yemek yemek. 

- Bölgede yetişen zeytinlerden tatmak ve satın almak.

Turanköy ve Deniz Manzarası

Turanköy'de Nerede Denize Girilir?

Turanköy, etrafı ormanlarla çevrili, deniz kenarında yer alan bir köy olduğundan önünde uzun bir plajı bulunuyor. Ek olarak Turanköy’e 10 dakika uzaklıkta yer alan Bayanlar Plajı, kadınlara özel bir kumsal sunuyor. Dilerseniz Turanköy’ün sağında ve solunda bulunan Ormanlı ve Doğanlar Köyleri’nin de plajlarında serinleyip, güneşlenebilirsiniz.

Turanköy'e Ne Zaman Gidilir?

Turanköy, çevresi sık bitki örtüsüyle kaplı, merkez dışında ve bakir bir nokta olduğundan yazları ulaşım daha kolay ve hızlı gerçekleşse de kışları hava şartlarına göre aksamalar olabiliyor. Daha çok deniz, kum, güneş keyfi için tercih edilen Turanköy’e Haziran ve Eylül ayları arasnda gidilebilir.

Doğanlar Köyü

Turanköy'de Ne Yenir Ne İçilir?

Turanköy’ün sahilinde yer alan kafe ve restoranlarda lahmacun, kebap, pide ve aperitif çeşitlerini bulabilmek mümkün. Ayrıca bölgede sık tüketilen yiyeceklerden olan tenekede tavuk kızartması, odun ateşinde kestane, palamut, lüfer ve bölgenin leziz zeytinleri tadılabilir. 

Sitemiz Pansiyonlar ile pansiyon arayanları buluşturan elektronik pansiyon rehberidir. Kayıtlı tüm tesisler için “Mesaj gönder” butonunu ile mesaj gönderebilir, hizmet satın alan tesislere ise doğrudan telefonla ulaşabilirsiniz. Web sitemiz Turizm acentesi değildir. Aracılık yapmaz ve komisyon talep etmez. Tüm tesisler ile doğrudan iletişim kurmanızı sağlar.