Erdek Bölgesi Hakkında

Erdek'e Nasıl Gidilir? 

Kapıdağ Yarımadası’nın güneybatısında yer alan Erdek’e, Bandırma üzerinden özel araç, taksi ve minibüslerle ulaşmak mümkün. Bandırma - Erdek arası mesafe 18 km.

İstanbul’dan Erdek’e ulaşmak için İDO feribotları kullanılabilir. Yaklaşık 2 saatte Bandırma’ya ulaştıktan sonra buradan karayolu ile Erdek’e devam edilebilir. İstanbul’dan, Bursa - Balıkesir - Bandırma - Erdek güzergahı izlenerek sadece karayolu ile Erdek’e ulaşmak da mümkün. İstanbul - Erdek arası mesafe 373 km.

Ankara’dan, Erdek’e, Eskişehir - Bursa - Bandırma - Erdek güzergahı üzerinden ulaşılabilir. Ankara - Erdek arası mesafe yaklaşık 510 km.

İzmir’den, Erdek’e ulaşmak için Manisa üzerinden Akhisar - Balıkesir - Bandırma - Erdek yolu izlenebilir. İzmir - Erdek arası yaklaşık mesafe 294 km.

Erdek Sahil ve Deniz

Erdek'te Nereler Gezilir?

- Kyzikos Antik Kenti

- Seyitgazi Tepesi

- Ocaklar

- Adalar (Avşa, Marmara, Zeytinli, Paşalimanı)

Erdek'te Neler Yapılır?

- Kapıdağ kıyılarında uzanan Erdek plajlarında serinlemek ve güneşlenmek. 

- Erdek’in merkezi dışında yer alan, doğal güzellikleri ve tarihleriyle dikkat çeken köyleri ziyaret etmek.

- Tekne turlarına katılarak Erdek çevresinde yer alan Zeytinli, Avşa, Marmara, Paşalimanı Adaları'nı gezmek.

Seyitgazi Tepesi

Erdek'te Nerede Denize Girilir?

Erdek, merkezi dahil, deniz, kum, güneş keyfi için pek çok uygun nokta sunuyor. Erdek’in merkezinde sahil şeridi boyunca uzanan halk plajında denize girebileceğiniz gibi çevresinde yer alan Ocaklar, Narlı, Çuğra gibi daha sakin noktaları da tercih edebilirsiniz.

Erdek'e Ne Zaman Gidilir?

Erdek, deniz kenarındaki konumu ve Kapıdağ kıyılarındaki plajlarıyla yaz dönemi ziyaretçisi artan bir bölge. Yaz aylarında serinleyip, güneşlenmek dışında su sporlarının yapılabildiği ve tekne turlarının düzenlenebildiği Erdek’e Mayıs ve Eylül ayları arasında gidilebilir.

Narlı Plajı ve Deniz

Erdek'te Ne Yenir Ne İçilir?

Yemek seçeneklerinin çoğunlukla merkezdeki sahil şeridinde toplandığı Erdek’te, kumpir, balık ve deniz ürünleri (istavrit, sardalya, karagöz), midye dolma ve midye tava yiyebilmek mümkün. 

Sitemiz Pansiyonlar ile pansiyon arayanları buluşturan elektronik pansiyon rehberidir. Kayıtlı tüm tesisler için “Mesaj gönder” butonunu ile mesaj gönderebilir, hizmet satın alan tesislere ise doğrudan telefonla ulaşabilirsiniz. Web sitemiz Turizm acentesi değildir. Aracılık yapmaz ve komisyon talep etmez. Tüm tesisler ile doğrudan iletişim kurmanızı sağlar.