Erdek Narlı Bölgesi Hakkında

Erdek Narlı Nasıl Gidilir? 

Erdek merkez ve Ocaklar'la birlikte Kapıdağ Yarımadası'nda özellikle yaz tatilleri için tercih edilen adreslerden biri olan Narlı Köyü, yarımadanın kuzeybatısında yer alıyor ve Erdek'in merkezine yaklaşık 14 km mesafede bulunuyor. 

Erdek Narlı Sahili ve Deniz

Erdek'ten hareket eden dolmuşlarla beldeye maksimum 20 dakikada ulaşmak mümkün. Güneyinde Ocaklar'ın, kuzeyinde ise İlhanköy'ün bulunduğu Narlı'da, ek olarak Marmara Adası ve Avşa Adası'na hızlı ulaşım sağlayan deniz taksi seçeneği de mevcut. 

Erdek Narlı Nereler Gezilir? 

Kusursuz bir doğa ve denize sahip olan Kapıdağ Yarımadası'nın kıyılarında yer alan Erdek Narlı, ziyaretçilerine keşfedilmesi gereken birçok köy, orman ve koy sunuyor. Yarımadanın iç kısımlarını oluşturan çam ormanları, doğaseverler için mükemmel alanlar sunarken aynı zamanda trekking, hiking gibi sporlar için de uygun. 

Kapıdağ Kamp Alanı

Kapıdağ Yarımadası'nın kıyılarıyla birlikte farklı noktalarına dağılmış olan Tatlısu, İlhanköy, Karşıyaka, Turanköy gibi çoğu kumsala sahip olan köyler gezilebilir. Berrak denizli plajlara ev sahipliği yapan bu köyler arasında özellikle Turanköy, deniz, kum, güneş keyfi için sıkça tercih edilen adreslerden biri. 

Daha hareketli, canlı bir atmosfer isteyenler ise Ocaklar'ı ve Erdek'in merkezini ziyaret edebilir. 2 km'lik mavi bayrak ödüllü plajıyla dikkat çeken Ocaklar, Narlı'ya oldukça yakın bir konumda. Erdek'in merkezi ise restoran, kafe, bar ve gece kulübü seçenekleri için tercih edilebilir. 

Ocaklar Plajı ve Deniz

Erdek'in merkezinden hareket eden feribotlarla veya deniz taksiyle Narlı çevresinde yer alan Marmara, Avşa, Paşalimanı ve Ekinlik gibi Marmara Adaları'nı da keşfedebilirsiniz. 

Erdek Narlı Nerede Denize Girilir? 

Narlı'nın her daim sakin ve sessiz bir atmosfere sahip olan plajıyla birlikte çevresinde de denize girmek için uygun olan birçok plaj seçeneği bulunuyor. Erdek'in merkezinde yer alan halk plajını tercih edebileceğiniz gibi 7 km mesafedeki bölgenin tek mavi bayrak ödüllü plajı olan Ocaklar da denize girmek ve güneşlenmek için ideal. Yaz sezonu boyunca oldukça kalabalık olan bu iki plaja oranla daha sakin alternatifler arayanlar Narlı ile birlikte Turanköy plajını da tercih edebilirler. Ek olarak feribotlarla ve deniz taksi ile düzenli şekilde ulaşımın olduğu AvşaMarmara, Ekinlik gibi Marmara Adaları'nın da plajlarını keşfedebilirsiniz. 

Narlı Plajı ve Deniz

Erdek Narlı Neler Yapılır? 

Narlı'nın beyaz kumlu plajlarında serinleyip, güneşlenebilir, Kapıdağ Yarımadası'nın iç kısımlarında kamp, trekking ve hiking gibi doğa aktiviteleri gerçekleştirebilirsiniz.

Bölgenin taze balık ve zeytin çeşitlerini tadabilir, Erdek'in ve Avşa'nın ünlü gece kulüplerinde eğlenebilirsiniz. 

Tatlısu, İlhanköy, Turanköy, Karşıyaka gibi çevre köyleri gezebilir, buralarda da denize girebilirsiniz. 

Dilerseniz feribotlarla Avşa, Marmara, Paşalimanı ve Ekinlik adalarını da keşfedebilirsiniz. 

Ekinlik Adası

Erdek Narlı Ne Yenir Ne İçilir? 

Narlı ve çevresindeki köylerin geçmişteki köklü geçim kaynaklarından biri olan balıkçılık eskisi kadar olmasa da hala yapılıyor. Bu yüzden Narlı ve çevresinde taze balık çeşitleri, deniz mahsulleri tadabilmek mümkün. Kapıdağ Yarımadası'nın uzun yıllardır devam eden geçim kaynaklarından bir diğeri ise zeytincilik. Narlı'ya gelmişken bölgenin ünlü zeytinlerinden ve zeytinyağından da satın alabilirsiniz. 

Erdek Narlı Ne Zaman Gelinir?

Okulların kapanmasıyla birlikte kalabalıklaşan Narlı, deniz, kum, güneş keyfi için Haziran ortasından, Eylül ortasına kadar ziyaret edilebilir. Yaz aylarında canlanan belde, kış aylarını ise oldukça sessiz ve sakin geçiriyor. Denize girmek, güneşlenmek gibi bir beklentiniz yoksa Narlı'yı dinlenmek ve uygun fiyatlı bir tatil için yaz sezonu dışında da tercih edebilirsiniz. 

Erdek Narlı Deniz ve Tekneler

Erdek Narlı Nerede Kalınır? 

Turistik açıdan gelişmeye devam eden noktalardan biri olan Erdek Narlı'da bu duruma bağlı olarak Narlı otelleri ve konaklama seçenekleri gelişmiş sayılmaz. Ev pansiyonculuğunun yaygın olduğu köyde, az sayıda Narlı motel ve Narlı butik otel seçenekleri mevcut. 

Sitemiz Pansiyonlar ile pansiyon arayanları buluşturan elektronik pansiyon rehberidir. Kayıtlı tüm tesisler için “Mesaj gönder” butonunu ile mesaj gönderebilir, hizmet satın alan tesislere ise doğrudan telefonla ulaşabilirsiniz. Web sitemiz Turizm acentesi değildir. Aracılık yapmaz ve komisyon talep etmez. Tüm tesisler ile doğrudan iletişim kurmanızı sağlar.