Ocaklar Bölgesi Hakkında

Ocaklar'a Nasıl Gidilir? 

Kapıdağ Yarımadası’nın güney batısında bulunan Ocaklar, Balıkesir, Erdek’e bağlı. Erdek merkezine ulaştıktan sonra taksi, toplu taşıma ya da özel araç alternatifleriyle 5 km uzaklıktaki Ocaklar’a ulaşılabilir. Bandırma’ya 18 km mesafedeki Erdek’ten, Ocaklar’a 10 dakikada varılabiliyor. 

- İstanbul’dan Erdek’e ulaşmak için İDO feribotları tercih edilebilir. Yaklaşık 2 saatte Bandırma’ya ulaştıktan sonra buradan kara yolu ile Erdek’e devam edilebilir. 

- İstanbul’dan, Bursa - Balıkesir - Bandırma - Erdek istikameti izlenerek sadece kara yolu ile Erdek’e ulaşmak da mümkün. İstanbul - Erdek arası 373 km. 

- Ankara’dan, Erdek’e, Eskişehir - Bursa - Bandırma - Erdek güzergahı üzerinden ulaşılabilir. Ankara - Erdek arası yaklaşık 510 km. 

- İzmir’den, Erdek’e ulaşmak için Manisa üzerinden Akhisar - Balıkesir - Bandırma - Erdek yolu izlenebilir. İzmir - Erdek arası 294 km. 

Ocaklar Plajı ve Deniz

Ocaklar'da Nereler Gezilir?

- Ocaklar, Çuğra, Narlı. 

- Kyzikos Antik Kenti.

- Seyitgazi Tepesi.

- Avşa, Marmara, Zeytinli, Paşalimanı Adaları

Ocaklar'da Neler Yapılır? 

- Ocaklar ve çevresindeki plajlarda serinlemek, güneşlenmek. 

- Tekne turu

- Doğa yürüyüşü

- Su sporları

Kyzikos Antik Kenti

Ocaklar'da Nerede Denize Girilir? 

Ocaklar'ın mavi bayraklı plajı ile beraber Narlı, Çuğra, Erdek, Turanköy plajları da tercih edilebilir. 

Ocaklar'da Ne Yenir Ne İçilir? 

Yemek seçeneklerinin çoğunlukla merkezde toplandığı Ocaklar’da, balık ve deniz ürünleri (istavrit, sardalya, karagöz), midye dolma ve midye tava yiyebilmek mümkün. 

Ocaklar'a Ne Zaman Gidilir? 

Ocaklar, deniz kenarındaki konumu ve Kapıdağ kıyısındaki plajıyla yaz dönemi ziyaretçisi artan bir bölge. Yaz aylarında serinleyip, güneşlenmek dışında su sporlarının yapılabildiği ve tekne turlarının düzenlenebildiği Ocaklar’a Mayıs ve Eylül ayları arasında gidilebilir. 

Ocaklar Denizi ve Tekneler

Sitemiz Pansiyonlar ile pansiyon arayanları buluşturan elektronik pansiyon rehberidir. Kayıtlı tüm tesisler için “Mesaj gönder” butonunu ile mesaj gönderebilir, hizmet satın alan tesislere ise doğrudan telefonla ulaşabilirsiniz. Web sitemiz Turizm acentesi değildir. Aracılık yapmaz ve komisyon talep etmez. Tüm tesisler ile doğrudan iletişim kurmanızı sağlar.