Davutlar Bölgesi Hakkında

Davutlar Nasıl Gidilir?

Davutlar, Kuşadası’nın yaklaşık 20 km güneyinde yer alıyor ve Kuşadası’ndan minibüslerle ulaşım seçeneği mevcut. Aydın’ın batısında bulunan Kuşadası ise, Aydın şehir merkezine 127 km, Adnan Menderes Havaalanı’na 78 km uzaklıkta. Türkiye’nin en popüler tatil beldelerinden biri olan Kuşadası’na birçok şehirden direkt otobüs seferleri mevcut. Havaalanı’ndan, Kuşadası’na servislerle veya şehir içi ulaşımla varmak mümkün.

- İzmir - Kuşadası arası mesafe yaklaşık 100 kilometre

- Ankara - Kuşadası arası mesafe yaklaşık 710 kilometre

- İstanbul - Kuşadası arası mesafe yaklaşık 650 kilometre

Davutlar Plajı ve Deniz

Davutlar Nereler Gezilir?

- Davutlar Milli Parkı

- Güzelçamlı

- Karaca ve Zeus Mağarası

- Öküz Mehmet Paşa Kervansarayı

- Kaleiçi Camisi

- Yavan Suyu, Venüs ve Güzelçamlı kaplıcaları.

Davutlar Neler Yapılır?

- Uzun Plaj olarak da bilinen Güzelçamlı, Long Beach’de serinlemek ve güneşlenmek. 

- Davutlar Milli Parkı’nı dolaşmak, doğa ve denizle iç içe piknik yapmak.

- Güzelçamlı kaplıcalarında rahatlamak, Davutlar yolunda yer alan Nazilli pazarından alış veriş yapmak.

Kaleiçi Camii

Davutlar Nerede Denize Girilir?

Davutlar, sessiz ve sakin ortamlarda serinleyip, güneşlenmeyi sevenler için birçok alternatif sunuyor. Beldenin en bilinen plajlarından biri ise Long Beach. Uzun Plaj dışında daha sakin olan İçmeler, Aydınlık ve Kavaklıburun seçenekleri de mevcut.

Davutlar Ne Zaman Gidilir?

Akdeniz ikliminin hakim olduğu Davutlar, etkileyici koylarından dolayı yazları hareketlenen bir bölge. Doyasıya deniz, kum, güneş keyfi için Haziran ve Eylül ayları arasında ziyaret edilebilir.

Davutlar Ne Yenir Ne İçilir?

Davutlar ve Kuşadası, bölge ve dünya mutfağı lezzetlerini servis eden restoran seçeneklerine sahip. Fast food zincirlerinin bulunduğu kentte, Ege’ye özgü balık ve deniz mahsulleri, ot ve meze çeşitleri de tadılabilir.

Davutlar Halk Pazarı

Sitemiz Pansiyonlar ile pansiyon arayanları buluşturan elektronik pansiyon rehberidir. Kayıtlı tüm tesisler için “Mesaj gönder” butonunu ile mesaj gönderebilir, hizmet satın alan tesislere ise doğrudan telefonla ulaşabilirsiniz. Web sitemiz Turizm acentesi değildir. Aracılık yapmaz ve komisyon talep etmez. Tüm tesisler ile doğrudan iletişim kurmanızı sağlar.