Kadınlar Plajı Bölgesi Hakkında

Kadınlar Denizi Nasıl Gidilir?

Kadınlar Denizi, Kuşadası kent merkezinin 3 km güneyinde yer alıyor. Aydın’ın batısında bulunan Kuşadası ise, Aydın şehir merkezine 127 km, Adnan Menderes Havaalanı’na 78 km uzaklıkta. Türkiye’nin en popüler tatil beldelerinden biri olan Kuşadası’na birçok şehirden direkt otobüs seferleri mevcut. Havaalanı’ndan, Kuşadası’na servislerle veya şehir içi ulaşımla varmak mümkün.

- İzmir - Kuşadası arası mesafe yaklaşık 100 kilometre

- Ankara - Kuşadası arası mesafe yaklaşık 710 kilometre

- İstanbul - Kuşadası arası mesafe yaklaşık 650 kilometre

Kadınlar Denizi Sahil ve Deniz

Kadınlar Denizi Nereler Gezilir?

- Kuşadası Şehir Plajı, Kadınlar Plajı ve Kuştur Plajı.

- Kuşadası Milli Parkı.

- Şirince Köyü, Efes Antik Kenti ve Meryem Ana Evi.

- Karaca ve Zeus Mağarası. 

- Öküz Mehmet Paşa Kervansarayı. 

- Kaleiçi Camisi.

- Yavan Suyu, Venüs ve Güzelçamlı kaplıcaları.

Kuşadası Dilek Yarımadası Milli Parkı

Kadınlar Denizi Neler Yapılır?

- Kadınlar plajında serinlemek ve güneşlenmek.

- Kuşadası'nın gece kulüplerinde ve barlarında eğlenmek. 

- Kuşadası kaplıcalarında rahatlamak.

- Tekne turlarına katılmak.

- Hediyelik eşyalar satın almak.

- Ege ve Akdeniz Mutfağı’nın izlerini taşıyan balık ve deniz ürünlerini, ot ve meze çeşitlerini tatmak. 

Kadınlar Denizi Nerede Denize Girilir?

Kadınlar Denizi ve Kuşadası plaj bakımından pek çok alternatif sunan bir bölge. Halka açık Kuşadası plajları ile birlikte özel Kuşadası plajları da mevcut. Halk plajlarından en ünlüsü ve bilineni ise kent merkezine 3 km mesafedeki Kadınlar Plajı. Diğer ünlü halk plajı ise şehir merkezindeki Palmiyeler Plajı. Kuşadası’nı karşıdan gören Güvercin Ada Plajı, Yılancı ve Papaz Hamamı Kuşadası’ndaki ücretli alternatifler. Pigale Plajı ise sakin ve gözlerden uzak bir alternatif.

Kadınlar Denizi Plajı

Kadınlar Denizi Ne Zaman Gidilir?

Akdeniz iklimine sahip olan Kadınlar Denizi ve Kuşadası, Kadınlar Denizi, doyasıya deniz, kum, güneş keyfi için Haziran ve Eylül ayları arasında gidilmesi gereken bir nokta. Dinlenmek içinse diğer sezonlar tercih edilebilir.

Kadınlar Denizi Ne Yenir Ne İçilir?

Kuşadası, Kadınlar Denizi bölge ve dünya mutfağı lezzetlerini servis eden restoran seçeneklerine sahip. Fast food zincirlerinin bulunduğu kentte, Ege’ye özgü balık ve deniz mahsulleri, ot ve meze çeşitleri de tadılabilir.

Sitemiz Pansiyonlar ile pansiyon arayanları buluşturan elektronik pansiyon rehberidir. Kayıtlı tüm tesisler için “Mesaj gönder” butonunu ile mesaj gönderebilir, hizmet satın alan tesislere ise doğrudan telefonla ulaşabilirsiniz. Web sitemiz Turizm acentesi değildir. Aracılık yapmaz ve komisyon talep etmez. Tüm tesisler ile doğrudan iletişim kurmanızı sağlar.