Güzelçamlı Bölgesi Hakkında

Güzelçamlı'ya Nasıl Gidilir?

Güzelçamlı, Kuşadası’nın yaklaşık 23 km güneyinde yer alıyor ve Kuşadası’ndan minibüslerle ulaşım seçeneği mevcut. Aydın’ın batısında bulunan Kuşadası ise, Aydın şehir merkezine 127 km, Adnan Menderes Havaalanı’na 78 km uzaklıkta. Türkiye’nin en popüler tatil beldelerinden biri olan Kuşadası’na birçok şehirden direkt otobüs seferleri mevcut. Havaalanı’ndan, Kuşadası’na servislerle veya şehir içi ulaşımla varmak mümkün.

- İzmir - Kuşadası arası mesafe yaklaşık 100 kilometre

- Ankara - Kuşadası arası mesafe yaklaşık 710 kilometre

- İstanbul - Kuşadası arası mesafe yaklaşık 650 kilometre

Güzelçamlı Deniz ve Sahil Genel Görünüm

Güzelçamlı'da Nereler Gezilir?

- Güzelçamlı kumsalı, doğası ve yürüyüş alanları.

- Davutlar Milli Parkı.

- Karaca ve Zeus Mağarası

- Öküz Mehmet Paşa Kervansarayı

- Kaleiçi Camisi

- Yavan Su’yu, Venüs ve Güzelçamlı kaplıcaları.

Güzelçamlı'da Neler Yapılır?

- Uzun Plaj olarak da bilinen Long Beach’de serinlemek ve güneşlenmek. 

- Davutlar Milli Parkı’nı dolaşmak, doğa ve denizle iç içe piknik yapmak.

- Güzelçamlı kaplıcalarında rahatlamak.

- Davutlar yolunda yer alan Nazilli pazarından alış veriş yapmak..

Zeus Mağarası

Güzelçamlı'da Nerede Denize Girilir?

Güzelçamlı, sessiz ve sakin ortamlarda serinleyip, güneşlenmekten hoşlananlar için birçok alternatif sunuyor. Beldenin en bilinen plajlarından biri ise Long Beach. Uzun Plaj dışında daha sakin olan İçmeler, Aydınlık ve Kavaklıburun seçenekleri de mevcut.

Güzelçamlı'ya Ne Zaman Gidilir?

Akdeniz ikliminin hakim olduğu Güzelçamlı, etkileyici koylarından dolayı yazları hareketlenen bir bölge. Doyasıya deniz, kum, güneş keyfi için Haziran ve Eylül ayları arasında ziyaret edilebilir.

Öküz Mehmet Paşa Kervansarayı

Güzelçamlı'da Ne Yenir Ne İçilir?

Güzelçamlı ve Kuşadası, bölge ve dünya mutfağı lezzetlerini servis eden restoran seçeneklerine sahip. Fast food zincirlerinin bulunduğu kentte, Ege’ye özgü balık ve deniz mahsulleri, ot ve meze çeşitleri de tadılabilir.

Sitemiz Pansiyonlar ile pansiyon arayanları buluşturan elektronik pansiyon rehberidir. Kayıtlı tüm tesisler için “Mesaj gönder” butonunu ile mesaj gönderebilir, hizmet satın alan tesislere ise doğrudan telefonla ulaşabilirsiniz. Web sitemiz Turizm acentesi değildir. Aracılık yapmaz ve komisyon talep etmez. Tüm tesisler ile doğrudan iletişim kurmanızı sağlar.