Ören Bölgesi Hakkında

Ören'e Nasıl Gidilir?

Balıkesir’in, Burhaniye ilçesine bağlı olan Ören’e, kara yolu ve hava yolu seçenekleriyle ulaşmak mümkün. Burhaniye otogarından taksi ya da dolmuşlarla Ören’e 5 dakikada varılabiliyor.

Büyük şehirlerden Edremit Havaalanı’na hareket eden uçuş seferiyle de Ören’e ulaşılabilir. Taksi ve dolmuşların bulunduğu havaalanı ile Ören arası yaklaşık 9 km ve 12 dakika.

- Balıkesir - Ören arası mesafe yaklaşık 95 kilometre ve 1 saat 15 dakika.

- Ankara - Ören arası mesafe yaklaşık 640 kilometre ve 7 saat 50 dakika.

- İstanbul - Ören arası mesafe yaklaşık 485 kilometre ve 6 saat 50 dakika.

- İzmir - Ören arası mesafe yaklaşık 180 km ve 2 saat 30 dakika.

Mavi Bayraklı Ören Plajı

Ören'de Nereler Gezilir?

- Ören Plajları

- Adramytteion Antik Kenti

Kaya Sunakları

Şahinler Köyü Camisi

Ören'de Neler Yapılır?

- Ödüllü Ören plajlarında serinlemek ve güneşlenmek

- Kazdağları ve Ayvalık turlarına katılmak.

- Ağustos ayında Ören’de düzenlenen Zeytin ve Turizm Festivali’ne gitmek.

- Bölgenin ünlü zeytinlerinden ve zeytinyağından satın almak.

- Ören’in gece kulüplerinde eğlenmek.

Öğretmenler Mahallesi Plajı

Ören'de Nerede Denize Girilir?

Ören sahil şeridi boyunca uzanan mavi bayraklı plajlar ziyaretçilerine ödüllü kumsalların rahatça tadını çıkarabilme imkanı sunuyor. Ören’de daha sakin bir ortamda denize girmek isteyenler ise Ören’ni devamında yer alan Pelitköy plajlarını tercih edebilirler.

Ören'e Ne Zaman Gidilir?

Akdeniz ikliminin hakim olduğu Ören’in nüfusu yazlıkçıların ve turistlerin gelmesiyle birlikte yazları yoğunlaşıyor. Deniz, kum, güneş keyfi için Haziran ve Eylül ayları arasında ziyaret edilebilecek Ören, kışları ise dinlenmek için ve balık restoranları için tercih edilebilir.

Ören Pegasus Heykeli

Ören'de Ne Yenir Ne İçilir?

Körfez bölgesinin ünlü zeytinini ve zeytinyağlı mezelerini tadabilir, balık restoranlarında levrek, çipura, sardalya ve tekir balığı gibi balık çeşitlerini yiyebilirsiniz. Ayrıca Ören’de Türk Mutfağı’na özgü lahmacun, pide, kebap gibi geleneksel yiyeceklerle birlikte fastfood çeşitlerini bulabilmek de mümkün.  

Sitemiz Pansiyonlar ile pansiyon arayanları buluşturan elektronik pansiyon rehberidir. Kayıtlı tüm tesisler için “Mesaj gönder” butonunu ile mesaj gönderebilir, hizmet satın alan tesislere ise doğrudan telefonla ulaşabilirsiniz. Web sitemiz Turizm acentesi değildir. Aracılık yapmaz ve komisyon talep etmez. Tüm tesisler ile doğrudan iletişim kurmanızı sağlar.