Fethiye Bölgesi Hakkında

Fethiye'ye Nasıl Gidilir?

Muğla'nın yaklaşık 115 km güneyinde yer alan Fethiye, şehrin Bodrum'dan sonra ikinci büyük yerleşim yeri. Türkiye'nin büyük şehirlerinden özellikle yaz aylarında direkt otobüs seferlerinin bulunduğu Fethiye'ye en yakın havaalanı olan Dalaman Havalimanı ise 45 km uzaklıkta.

- İstanbul - Fethiye arası yaklaşık mesafe 800 km
- Ankara - Fethiye arası yaklaşık mesafe 625 km
- İzmir - Fethiye arası yaklaşık mesafe 335 km

Fethiye Marine ve Tekneler

Fethiye'de Nereler Gezilir?

- Ölüdeniz

- Kelebekler Vadisi

- Kayaköy

- Saklıkent

- St. Nicholas

- Fethiye Koyları

Ölüdeniz Plaj ve Deniz 

Fethiye'de Neler Yapılır?

- Fethiye'nin beyaz kumlu plajlarında ve sakin denizinde serinleyip, güneşlenmek. 

- Kelebekler Vadisi'ni, koyları ve adaları ziyaret eden tekne turlarına katılmak. 

- Yelkencilik, dalış, yamaç paraşütü, rafting, kürekçilik, trekking.

- Deniz manzarası eşliğinde piknik yapmak.

- Muğla mutfağına özgü lezzetleri tatmak.

- Fethiye'nin gece kulüplerinde ve barlarında eğlenmek. 

Kayaköy

Fethiye'de Nerede Denize Girilir?

Serinlemek ve güneşlenmek için uygun pek çok noktanın bulunduğu Fethiye'de, Ölüdeniz, Kelebekler Vadisi gibi popüler alanlar tercih edilebileceği gibi Patara Koyu ve Gemiler Koyu gibi daha sakin ve ıssız koylar da tercih edilebilir.

Fethiye'ye Ne Zaman Gidilir?

Fethiye plajlarının ve Fethiye koylarının tadını çıkarabilmek için sıcakların artış gösterdiği Mayıs ayından Eylül ayına kadar geçen sürede Fethiye'yi ziyaret edebilirsiniz. Su sporları/ekstrem sporlar için ve dinlenme amacıyla diğer sezonlar da tercih edilebilir.

Fethiye Çarşısı

Fethiye'de Ne Yenir Ne İçilir?

Muğla mutfağına özgü lezzetlerinin tadılabileceği Fethiye'de fast food seçenekleri ile beraber zeytinyağlıları, mezeleri ve ot çeşitlerini bulabilirsiniz. Balık türlerinin ve deniz mahsullerinin de sıklıkla tüketildiği ilçede ayrıca çopur, büryan, çökertme, çıntar kavurması, hardal haşlaması, ekşili biber, zerde, katmer, bestel gibi özgün lezzetler de tadılabilir. 

Sitemiz Pansiyonlar ile pansiyon arayanları buluşturan elektronik pansiyon rehberidir. Kayıtlı tüm tesisler için “Mesaj gönder” butonunu ile mesaj gönderebilir, hizmet satın alan tesislere ise doğrudan telefonla ulaşabilirsiniz. Web sitemiz Turizm acentesi değildir. Aracılık yapmaz ve komisyon talep etmez. Tüm tesisler ile doğrudan iletişim kurmanızı sağlar.