Küçükkuyu Bölgesi Hakkında

Küçükkuyu'ya Nasıl Gidilir? 

Küçükkuyu, bağlı olduğu Ayvacık ilçesine yaklaşık 25 km ve araçla 30 dakikalık mesafede. Ayvacık ilçesinden sürekli olarak taksi ve minibüs seçenekleri mevcut. Çanakkale’ye ise yaklaşık 90 km ve araçla 1 saat 20 dakikalık uzaklıkta. Balıkesir’e olan uzaklığı ise 125 km. 

- İstanbul - Tekirdağ - Eceabat - Çanakkale - Ezine - Ayvacık istikameti izlenerek İstanbul’dan, Küçükkuyu’ya ulaşmak mümkün. Yaklaşık mesafe 513 km

İDO ile İstanbul’dan, Bandırma'ya geçip, oradan devam edilecekse; Biga, Lapseki, Çanakkale, Ezine, Ayvacık üzerinden Küçükkuyu'ya varılabilir. 

- İzmir - Aliağa - Dikili - Ayvalık - Edremit - Akçay - Altınoluk yönü izlenerek İzmir’den, Küçükkuyu’ya ulaşılabilir. Yaklaşık mesafe 233 km. 

- Ankara - Küçükkuyu arası ise yaklaşık 668 km

Küçükkuyu Sahili

Küçükkuyu'da Nereler Gezilir? 

-  Kazdağları, Sarıkız Tepesi.

- Hasanboğuldu ve Sutüven Şelaleleri.

- Behramkale Köyü ve Assos. 

- Kadırga Koyu.

- Zeus Altarı. 

- Adatepe Zeytinyağı Müzesi.

Küçükkuyu'da Neler Yapılır? 

- Kazdağları’nda uzun doğa yürüyüşleri, hiking, trekking gibi doğa sporları yapmak

- Ege Denizi'nin tadını çıkarmak.  

- Hasanboğuldu ve Sütuven Şelaleleri’nin bulunduğu bölgede piknik yapmak

- Şifalı Afrodit Kaplıcaları’nda rahatlamak

- Körfeze özgü balık ve deniz ürünlerini tatmak.

- Bölgenin ünlü zeytin ve zeytinyağından satın almak.

Zeus Altarı

Küçükkuyu'da Nerede Denize Girilir? 

Küçükkuyu’nun halka açık sahilinde denize girilebileceği gibi beach club ve özel plaj seçenekleri de bulunuyor. Mıhlı Mevkisi, Küçükkuyu çevresinde denize girilebilecek noktalardan biri. İskeleden denize girmek için uygun olan tarihi Assos Limanı ile birlikte mavi bayraklı Kadırga Koyu ise Küçükkuyu bölgesinde serinlemek ve güneşlenmek için en iyi alternatiflerden biri. 

Küçükkuyu'da Ne Yenir Ne İçilir? 

Körfez’den çıkarılan bölgeye has balık ve deniz ürünlerini tadabileceğiniz, rakı-balık keyfi yapabileceğiniz restoranların bulunduğu Küçükkuyu’da, Ege’nin lezzetli zeytinlerini ve zeytinyağını da tadabilirsiniz. 

Küçükkuyu'ya Ne Zaman Gidilir? 

Yaz - kış ziyaretçi çeken Küçükkuyu, turistik bir alan ve geçiş noktası olmasından dolayı yazları daha hareketli oluyor. Deniz, kum, güneş keyfi için yaz aylarında bölgeye gelen yerli ve yabancı turistlerle birlikte bölgede bulunan balık restoranları, müzeler ve kaplıcalar kışın da ilgi çekiyor. 

Küçükkuyu Plajı

Sitemiz Pansiyonlar ile pansiyon arayanları buluşturan elektronik pansiyon rehberidir. Kayıtlı tüm tesisler için “Mesaj gönder” butonunu ile mesaj gönderebilir, hizmet satın alan tesislere ise doğrudan telefonla ulaşabilirsiniz. Web sitemiz Turizm acentesi değildir. Aracılık yapmaz ve komisyon talep etmez. Tüm tesisler ile doğrudan iletişim kurmanızı sağlar.