Güre Bölgesi Hakkında

Güre'ye Nasıl Gidilir?

Güre'ye hem kara hem de hava yolu ile ulaşmak mümkün. Güre, Edremit Körfez Havalimanı’na 22 km mesafede bulunuyor. Güre - Ayvalık arası 63 km, Güre - Assos arası ise 43 km. 

- Balıkesir merkez - Güre arası yaklaşık 100 km mesafede ve araçla yaklaşık 1 saat 20 dakika.

- İstanbul - Güre arası yaklaşık 490 km mesafede ve araçla yaklaşık 7 saat 10 dakika.

- İzmir - Güre arası yaklaşık 210 km mesafede ve araçla yaklaşık 3 saat 10 dakika.

- Bursa Güre arası yaklaşık 250 kilometre(km) mesafede ve araçla yaklaşık 3 saat 15 dakika kadar sürmektedir.

Güre Sahili ve Tekneler

Güre'de Nereler Gezilir?

- Kazdağları

- Antandros Antik Kenti

- Hasanboğuldu ve Sütuven Şelaleleri

- Tahtakuşlar Etnografya Müzesi

Güre'de Neler Yapılır?

- Güre ve Altınoluk plajlarında serinleyip, güneşlenmek.

- Şifalı Güre kaplıcalarında rahatlamak.

- Kazdağları’nın bol oksijenli ortamında uzun yürüyüşler, trekking, hiking gibi doğa sporları yapmak.

- Kızılkeçili Köyü’ndeki asırlık çınar ağacı etrafında piknik yapmak.

- Bölgenin ünlü zeytin ve zeytinyağından satın almak.

Güre'de Nerede Denize Girilir?

Güre’nin merkezine yaklaşık 4 km mesafedeki plajını tercih edebileceğiniz gibi Altınoluk’un serin sularında da denize girebilirsiniz. Güre’nin merkezine yaklaşık 10 km uzaklıktaki Akçay plajlarında serinleyip, güneşlenebilir, bölgenin en iyi plajı olarak bilinen Altınkum’u da ziyaret edebilirsiniz.

Güre'ye Ne Zaman Gidilir?

Ege Denizi’ne yakın bir noktada yer almasına rağmen, Kazdağları’nın kuru havasına sahip olan Güre, genellikle deniz, kum, güneş keyfi için tercih edilen bir konumda yer alıyor. Bu yüzden yazları nüfusu yoğunlaşsa da Güre’de yaz sezonu dışında  piknik yapabilmek, Kazdağları’ndaki restoranlarda yemek yiyebilmek, Etnografya Müzesi’ni ziyaret edebilmek, kaplıcalarda rahatlayabilmek mümkün.

Sutüven Şelalesi

Güre'de Ne Yenir Ne İçilir?

Güre, Kazdağları’nın eteklerinde yer alan Kazdağları restoran seçeneklerine oldukça yakın bir noktada bulunuyor. Çam ve çınar ağaçları altında, bol oksijenli bir doğa içerisinde yer alan bu restoranlarda her çeşit yemek bulunmakla birlikte daha çok et, tavuk ve balık ızgara çeşitleri mevcut. Kazdağları restoranları dışında bölgenin ünlü zeytinleri ve zeytinyağı tadılmadan Güre’den gidilmemeli.

Sitemiz Pansiyonlar ile pansiyon arayanları buluşturan elektronik pansiyon rehberidir. Kayıtlı tüm tesisler için “Mesaj gönder” butonunu ile mesaj gönderebilir, hizmet satın alan tesislere ise doğrudan telefonla ulaşabilirsiniz. Web sitemiz Turizm acentesi değildir. Aracılık yapmaz ve komisyon talep etmez. Tüm tesisler ile doğrudan iletişim kurmanızı sağlar.