Avşa Adası Muhafazakar Pansiyonlar

Sıralama
Önerilen En Yüksek Puan En Düşük Fiyat En Yüksek Fiyat

Sonuçları Filtrele Filtreyi Temizle

Tesis Tipi

Konaklama Tipi
Tesis Olanakları
Avşa Adası Muhafazakar Pansiyonlar

Avşa Adası, Marmara Denizinde yer alan ve popülerliği özellikle son yıllarda iyice yükselişe geçmiş olan bir tatil beldesidir. Kendine has belediyesi de olan adaya ulaşım da hem İstanbul hem de Balıkesir Erdek'ten sağlanabilir. Avşa genel olarak yerli turistlere hitap etmekte olup, nadiren yabancı turistlere de rastlanabilir.

Aynı zamanda kış mevsiminde adada ikamet edenlerin sayısı yaz mevsimindeki turizmden kaynaklanan nüfus ile kıyaslandığı zaman son derece az kalacaktır. Adadaki yaz mevsimindeki turizm faaliyetlerinden kaynaklanan bu nüfus artışından kaynaklı tatlı su sorunu yaşanmaya başlanmış hatta bu sorunun üstesinden gelebilmek için bazı projeler hayata geçirilmiştir. Avşa Adası muhafazakar pansiyonlar da bulunan bir tatil beldesidir.

Muhafazakar Pansiyon Nedir?

Muhafazakar pansiyon, otel yönetiminin izlediği politikadan kaynaklanan bir durumdur. Muhafazakar pansiyonların hemen hemen hiçbirinde alkollü içki satışı veya tüketimi söz konusu değildir. Bu sebeple çoğu yerde helal otel olarak da bilinirler. Aynı zamanda muhafazakar pansiyonların birçoğunun kendilerine özel havuzları bulunur. Bu havuzlar ya birden fazladır ve kadın erkek şeklinde ayrılmıştır ya da tek bir havuz olmasına rağmen kadın ve erkek saatleri birbirinden farklıdır.

Avşa Adası muhafazakar pansiyonlar müşteri kitlesi olarak çoğu zaman ailelerden oluşur. Bu sebepten dolayı çoğu muhafazakar pansiyon giriş işlemleri sırasında uluslararası geçerliliğe sahip bir evlilik cüzdanı ibraz edilmesini zorunlu kılar. Bu ailelerin önemli bir kısmı çocuklu ailelerden oluştuğu için muhafazakar otel ve pansiyonlarda çocuklara yönelik imkanlar da oldukça yaygın olarak bulunur.

Muhafazakar Pansiyonlardan Yer Ayırtılırken Nelere Dikkat Edilmelidir?

Muhafazakar pansiyonların bu özellikleri genel olarak acentelerde ve internet üzerinden rezervasyon yapılan sitelerde yer alır. Aynı zamanda doğrudan telefon yoluyla veya otelin kendi internet sitesi üzerinden rezervasyon kabul eden Avşa Adası muhafazakar pansiyonlar konuklarını bu politikaları hakkında mutlaka uyarma gereği duyacaklardır. Muhafazakar pansiyonların bazıları konuk olarak tek bay kabul etmiyor olabilir. Aynı şekilde evli olmayan çiftlerin rezervasyonları da hemen hemen hiçbir muhafazakar pansiyon tarafından kabul edilmez. Otele gelindiği anda hoş olmayan sürprizlerle karşılaşmamak için bu durumların önceden teyit edilmesinde yarar vardır.

Sitemiz Pansiyonlar ile pansiyon arayanları buluşturan elektronik pansiyon rehberidir. Kayıtlı tüm tesisler için “Mesaj gönder” butonunu ile mesaj gönderebilir, hizmet satın alan tesislere ise doğrudan telefonla ulaşabilirsiniz. Web sitemiz Turizm acentesi değildir. Aracılık yapmaz ve komisyon talep etmez. Tüm tesisler ile doğrudan iletişim kurmanızı sağlar.