Avşa Adası Havuzlu Pansiyonlar

Sıralama
Önerilen En Yüksek Puan En Düşük Fiyat En Yüksek Fiyat

Sonuçları Filtrele Filtreyi Temizle

Tesis Tipi

Konaklama Tipi
Tesis Olanakları
Avşa Adasında Havuz Keyifli Tatil

Avşa adası Marmara Denizinde bulunmaktadır. Ulaşım için İstanbul, Tekirdağ, Bursa-Mudanya limanlarından arabalı gemiler, vapurlar, deniz otobüsleri ile sağlanmaktadır. Denizi oldukça temiz olan bu adada bazı turistler havuz keyfi de istemektedir. Misafirlerine bu hizmeti sunan pansiyonlar Avşa Adasında mevcuttur. Avşa adası, Türkiye'de tatil hizmetlerine başlayan ilk yerleşim yerlerindendir. 1960 yıllarının başında hizmet vermeye başlamıştır. Bu yıllarda İstanbul ve Ankara'dan çok fazla sayıda yerli turist adaya tatil için gitmiştir. Deniz haricinde havuza girmek isteyen tatilciler için Avşa adası havuzlu pansiyonlar hizmet vermektedir. İstanbul'dan deniz ulaşımı ile adaya 1 saat 20 dakika gibi bir sürede ulaşmak mümkün. Arabalı gemilerden çok daha hızlı ulaşım sağlayan deniz otobüsü seferleri de özellikle yaz aylarında çok sık olarak turistlerin hizmetindedir.

Pansiyon Hizmetleri

Avşa adası eski bir tatil adası olması sebebiyle otel, pansiyon, günlük, haftalık ya da aylık kiralama fırsatları ile yazlıkların turistlere hizmet sunduğu bir yerdir. Çok sayıda havuzlu pansiyon da adada mevcuttur. Bayram gibi tatillerin uzun olduğu zamanlarda çok önceden rezervasyon yaptırmak gereklidir. Bayram tatilinde rezervasyon olmadan adaya gitmek dışarıda kalmaya sebep olabilir. Avşa adası, Ege kıyılarının tatilciler tarafın keşfinden sonra 90'lı yılların başından itibaren eski popülerliğini kaybetse bile hala çok fazla turisti ağırlamaktadır. Misafirlerine hizmet veren Avşa adası havuzlu pansiyonlar sadece oda, oda kahvaltı, sabah-akşam yemeği gibi tatilcilerin seçeceği hizmetler ile kiralanmaya sunulmaktadır. Adanın birçok temiz koyu mevcuttur. Havuz haricinde denize sıfır ya da denize çok uzak olmayan yürüme mesafesinde çok sayıda işletme mevcuttur. Temiz ve berrak koylarda yüzmekle yetinmeyen tatilciler havuz başı keyfi için de bir çok pansiyonun misafiri olabilirler.

Pansiyonların Hizmetleri ve Adada Yaşam

Avşa adasındaki işletmeler Ege kıyılarındaki otel ya da pansiyon fiyatlarına göre daha ucuz bir hizmet vermektedir. Son zamanlarda Ege kıyılarının popülerliğinin Avşa adasına göre daha fazla artması bu ucuzluğun başlıca sebeplerindendir. Elbette yine de bir turizm merkezi olan adada fiyatlar Türkiye'deki şehirlere göre biraz daha pahalıdır. Pansiyonlar Yatak, temizlik gibi hizmetleri verilen ücretin haricinde bir ücret istemeden karşılamaktadır. Ancak yemek hizmeti almak isteyen turistlerin daha normalden biraz daha fazla ücret ödemesi gerekmektedir. Marmara Denizinde tatile yapmak isteyen tatilciler avşa adası havuzlu pansiyonlar ile tatil öncesi iletişme geçmelidirler.

Sitemiz Pansiyonlar ile pansiyon arayanları buluşturan elektronik pansiyon rehberidir. Kayıtlı tüm tesisler için “Mesaj gönder” butonunu ile mesaj gönderebilir, hizmet satın alan tesislere ise doğrudan telefonla ulaşabilirsiniz. Web sitemiz Turizm acentesi değildir. Aracılık yapmaz ve komisyon talep etmez. Tüm tesisler ile doğrudan iletişim kurmanızı sağlar.