Avşa Adası Alkolsüz Pansiyonlar

Sıralama
Önerilen En Yüksek Puan En Düşük Fiyat En Yüksek Fiyat

Sonuçları Filtrele Filtreyi Temizle

Tesis Tipi

Konaklama Tipi
Tesis Olanakları
Avşa Adasında Tatil Fırsatı

Avşa Adası Balilkesir ilinin Adalar Belediyesine bağlı olan, Kapıdağ Yarımadasının uzantısı gibi duran ada kış aylarında nüfusu 2500, yaz aylarında ise yaklaşık 130 bini bulmaktadır. Eski adı Türkeli olan ada 2005' te Avşa adını almıştır. Marmara Denizi' nin üçüncü büyük adası olan Avşa Adası 'nın uzunluğu 7 km, genişliği ise 4 km' dir. Yaz aylarında binlerce turiste misafirlik eden 200' e yakın otel ve pansiyon bulunmaktadır.

Avşa Adasına Ulaşım

Sayıları oldukça fazla olan tesislerden Avşa'ya gelen misafirlere unutulmaz bir tatilin Kapısını açan adaya ulaşım İstanbul'dan deniz otobüsüyle iki buçuk saat sürmektedir. Tekirdağ'dan adaya ulaşım 3 saat , erdekten ise bir buçuk saat kadar sürmektedir. 50'ye yakın plajı ile hizmet veren tesisler; Altınkum, Çınar, Kadınlar plajı, Karadut, Çilek ve Kumtur plajları yer alır.

Avşa Adası alkolsüz tesisleri ile de hizmet vermektedir. 2016 yılında Ramazan ayında adaya gelen misafirlerin sayısı 130 bini bulmuş ve ada tarihi boyunca ilk defa bu kadar turisti bir arada misafir etmiştir. Bu turist akınının bir sebebi de Avşa Adası alkolsüz tesislerin varlığı olmuştur. 300'e yakın turistik tesisin yanı sıra yeni yapılacak olan tesisler sayesinde adaya gelen turist sayısında bir artış beklenmektedir.

Avşa Adasında Konaklama  

Avşa adası sakin bir tatil geçirmek isteyen misafirler için bulunmaz bir fırsat yaratır. Şehir gürültüsünden uzak araç kullanımının fazla olmadığı ada yaz ve kış aylarında da ziyaretçi akının uğrar. Avşa Adası'nda konaklama her bütçeye uygun pansiyon ve oteller sayesinde gerçekleştirilir. Ramazan ayının yaz aylarına denk gelmesi ile Avşa Adası alkolsüz tesislerin sayısı artmıştır.

Avşa Adası'nda hizmet veren otellerin genel itibariyle sundukları hizmetler Sabah kahvaltı akşam yemeği ile sınırlıdır. Pansiyon, otel ve Apart evlerin bulunduğu adada eğlence merkezleri Yiğitler Köyü mevkiinde yer alır. Avşa Adası'nda aynı zamanda su sporları ve tekne turları oldukça dikkat çeker. Yaz aylarının vazgeçilmez tatil beldeleri arasında yer alan Avşa Adası tatilcilere daha iyi hizmet vermek için belediyenin destekleriyle daha da fazla gelişmektedir.

Sitemiz Pansiyonlar ile pansiyon arayanları buluşturan elektronik pansiyon rehberidir. Kayıtlı tüm tesisler için “Mesaj gönder” butonunu ile mesaj gönderebilir, hizmet satın alan tesislere ise doğrudan telefonla ulaşabilirsiniz. Web sitemiz Turizm acentesi değildir. Aracılık yapmaz ve komisyon talep etmez. Tüm tesisler ile doğrudan iletişim kurmanızı sağlar.