Akbük Bölgesi Hakkında

Didim Akbük Nasıl Gidilir?

Akbük, Didim'in yaklaşık 20 km doğusunda yer alıyor. Akbük'e şehir içi ulaşım seçeneklerinin olduğu Didim ise bağlı bulunduğu Aydın’ın güney batısında, merkeze 123 km uzaklıkta. Didim’e kara ve hava yolu seçenekleriyle ulaşmak mümkün. Kışları sefer sayıları azalsa da büyük şehirlerden Didim’e direkt otobüs seferleri mevcut. Hava yolunu tercih etmek isteyenler ise Bodrum ve İzmir Havaalanlarını kullanabilirler. Bodrum Havaalanı 90 km, İzmir Havaalanı ise 150 km uzaklıkta. Her iki havaalanından Didim’e taksi, servis ve transfer hizmeti seçenekleri bulunuyor.

- İstanbul - Didim arası yaklaşık mesafe: 634 km, 8 saat

- İzmir - Didim arası yaklaşık mesafe:160 km, 1 saat 50 dakika

- Ankara - Didim arası yaklaşık mesafe:  686 km, 8 saat 10 dakika

Didim Akbük Nereler Gezilir?

- Akbük, Saplı Ada.

- Altınkum

- Yalıköy

- Milet Antik Kenti

- Priene Antik Kenti

- Balat ve Akköy

- Bafa Gölü Milli Parkı

- Cennet Ada

Didim Akbük Neler Yapılır?

- Akbük Plajı başta olmak üzere Didim plajlarında serinlemek ve güneşlenmek.

- Tekne turu.

- Priene, Milet, Didyma gibi antik alanlarla beraber Akköy ve Balat'ı  ziyaret etmek.

- Didim'in gece kulüplerinde ve barlarında eğlenmek. 

- Altınkum ve Yenihisar'da alışveriş yapmak.

- Eylül ayında Didim'e gidilecekse Barış Şenliği'ne katılmak.

Didim Akbük'te Nerede Denize Girilir?

Didim Akbük'le birlikte farklı alternatifler arayanlar için Altınkum, Yalıköy ve Cennet Koyu da deniz, kum, güneş keyfi amacıyla tercih edilebilir.

Didim Akbük Ne Zaman Gidilir?

Diğer Ege kentleri gibi Akdeniz ikliminin hakim olduğu Akbük ve Didim'de, yazları hava sıcaklığı 40 dereceye ulaşabilirken kış aylarında 10 - 15 derece arasında değişiklik gösteriyor. Haziran ve Ağustos ayları arasında ziyaretçi sayısı artan Didim'i daha sakin bir zamanda ziyaret etmek isteyenler Mayıs ve Eylül aylarını tercih edebilir.

Didim Akbük Ne Yenir Ne İçilir?

Ege Mutfağı lezzetlerinin yaygın olarak bulunabildiği Akbük ve Didim'de, balık çeşitleri ve diğer deniz ürünleri, zeytinyağlılar, meze türleri ile köy şarabı tadılabilir.

Sitemiz Pansiyonlar ile pansiyon arayanları buluşturan elektronik pansiyon rehberidir. Kayıtlı tüm tesisler için “Mesaj gönder” butonunu ile mesaj gönderebilir, hizmet satın alan tesislere ise doğrudan telefonla ulaşabilirsiniz. Web sitemiz Turizm acentesi değildir. Aracılık yapmaz ve komisyon talep etmez. Tüm tesisler ile doğrudan iletişim kurmanızı sağlar.